נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות מתייחסת לאדם שנהג ברכב (לאו דווקא רכב מנועי) לאחר שהוא צרך משקאות אלכוהוליים בכמות העוברת את הקבוע בחוק ושהיא נמדדה במכשיר, בדיקת דם או בדיקת מאפיינים.

הדעה הרווחת היא שכדי להרשיע בעבירה של נהיגה בשכרות נדרשת הוכחה בדמות פלט של בדיקה, אך הדבר אינו נכון, שוטר רשאי לזמן נהג לדין בגין עבירה של נהיגה בשכרות גם על סמך בדיקת מאפיינים (הסבר מהי בדיקת מאפיינים בהמשך). יחד עם זאת, ברוב רובם של המקרים יוגש כתב אישום לאחר בדיקה מדעית ולא רק על סמך בדיקת מאפיינים.

מדובר בעבירה שהיא מהחמורות בעבירות התעבורה, מאחר ואדם שנוהג תחת השפעת אלכוהול יכולת הריכוז שלו, המוטוריקה והערנות יורדת בצורה ניכרת ומביאה לירידה משמעותית ביכולת שלו לתפעל את הרכב.

לצערנו, בישראל נגרמות תאונות דרכים רבות שהמעורב בהם נהג בשכרות ומכאן החומרה הרבה של המדינה ביחס לעבירה זו.

לרוב מדובר בעבירות שמבוצעות ע"י נהגים צעירים אך לא רק.

למרות שההשפעה של צריכת אלכוהול שונה מאדם לאדם ותלויה בקצב חילוף החומרים בגופו, מבנה גופו, גילו משקלו, נקבע רף אחיד לכמות האלכוהול בדם שממנה יחשב אדם שנהג בשכרות.

העונש הקבוע בחוק לעבירה של נהיגה בשכרות הינו עונש חובה (משמע אין שיקול דעת לבית המשפט) של שנתיים פסילה רישיון נהיגה בפועל

כיצד נבדק אדם הנחשד כי נוהג בשכרות:

המכשירים המוכרים והנפוצים ביותר הם מכשירי הבודקים ריכוז אלכוהול באוויר נשוף.

האחד הוא "נשיפון", שהוא מכשיר הבדיקה הראשוני בדרך כלל, הוא מכשיר פשוט וקל לתפעול הנותן אינדיקציה מהירה לכמות האלכוהול בדמו של הנבדק, אך לא מפיק פלט מודפס ודיוקו אינו גבוה.

המכשיר השני, נקרא "ינשוף" והוא מכשיר גדול יותר מבחינה פיזית, מדויק יותר והוא מפיק פלט מודפס של הבדיקה שמשמשת לאחר מכן כראייה קבילה בבית משפט. תוצאות בדיקת מכשיר זה ואמינותו נבחנו מספר פעמים ע"י בתי המשפט השונים וכאשר הוא מופעל ע"פ הוראות ההפעלה, תוצאתו קבילה כראייה וניתן על בסיסה להרשיע בעבירה.

מהי הכמות שמעליה יחשב אדם כמי שנהג בשכרות?

לא כל אדם שצרך משקה אלכוהולי ונהג יחשב כמי שנהג בשכרות. בחוק נקבע יחס של כמות (מיקרו גרם) אלכוהול לליטר אוויר נשוף שמעליה יוחזק אדם כמי שהוא שיכור ואינו כשיר ומורשה לנהיגה. בנוסף הכמות הנדרשת תלויה בסטטוס הנהג (גילו ומועד וותק הנהיגה).

אדם שאינו נהג צעיר שהתגלה בבדיקה כי בדמו יותר מ 290 מיקרוגרם אלכוהול, יחשב כמי שנהג בשכרות ויוגש נגדו כתב אישום.

לגבי נהג חדש/ צעיר/ נהג מקצועי מספיק שבגופו כמות העולה על 50 מיקרוגרם, יחשב כמי שנהג בשכרות ויוגש נגדו כתב אישום. מאחר ומדובר בכמות מזערית אדם שצרך אלכוהול ונמנה עם אוכלוסייה זו אין רשאי לנהוג גם אם שתה כמות מזערית של אלכוהול.

הערה: לגבי נהגים צעירים החוק מחמיר יותר שכן מדובר בנהגים שאינם מנוסים וממילא מדובר בדרך כלל בצעירים בגילם ועל כן ההחמרה היתרה. עוד יצוין כי לגבי אוכלוסיות אלו המדינה מקשה מאוד להגיע להסדר מקל, בין היתר בגלל המאפיינים של אוכלוסייה זו.

חשוב בהקשר זה לציין כי אין רלוונטיות לתחושה הסובייקטיבית של הנהג בנוגע למצבו, כך שגם אם אדם מרגיש שהוא אינו שיכור ויכול לנהוג, אין זה אומר שעל פי כמות האלכוהול בדמו הוא ראשי לנהוג. אין להסתמך על תחושה משתי סיבות עיקריות, האחת כאשר אדם שיכור חושיו לרוב מתערפלים ולא בטוח שיכול לסמוך על תחושותיו בנוגע למצבו, שנית וחשוב לזכור זאת,  אין שום רלוונטיות ליכולות שלו ולתחושותיו לעניין הקביעה בין אם הוא שיכור ובין אם לאו. כלומר זה שאתה חושב שאתה יכול לנהוג ואתה מרגיש ערני וכשיר לא אומר שלא תיחשב כשיכור.

לדוגמא שני אנשים ששתו אותה כמות אלכוהול, יכול שאחד יחשב שיכור ולא מורשה לנהיגה ואחד לא, והכל בהתאם לריכוז האלכוהול בדמו ולמרות ששיניהם מרגישים שהם כשירים לנהיגה

הסעיף המדבר על הגדרה מיהו שיכור הוא סעיף 64 ב' לפקודת התעבורה.

רוצה לקבל ייעוץ משפטי? השאר פרטים עכשיו!

ענישה על נהיגה בשכרות

הענישה תלויה במספר מרכיבים, אך יש לשים לב כי מדובר בענישת מינימום, כלומר אין לבית המשפט שיקול דעת לקולא בקביעת העונש למי שהורשע בנהיגה בשכרות – מדובר בעונש מינימום חובה וניתן לגזור רק עונש גבוה ממנו.

לרוב מי שהורשע בעבירה זו, לצד הפסילה בפועל, יגזרו עליו גם עונש של פסילה על תנאי, קנס, התחייבות כספית להימנע מעבירה ואף מאסר על תנאי.

מה לגבי מי שכבר הורשע בעבר וזוהי הפעם השניה שלו?

פה כבר מדובר על ענישה מחמירה ביותר שנקבע לצידה עונש מינימום של 4 שנות פסילה בפועל או יותר ולבית המשפט ורק בנסיבות מיוחדות יכול לחרוג מעונש זה.

חשוב בהקשר זה לציין כי עורך דין תעבורה יכול להביא להרשעה בעבירה פחותה יותר שאין בגינה עונש ממינימום ובכך לצמצם את תקופת הפסילה בפועל.

כך לדוגמא לקוח משרדנו שנתפס נוהג שבגופו 460 מ"ג לליטר אוויר נשוף קיבל במסגרת עסקת טיעון 3 חודשי פסילה בלבד. מדובר בענישה מקלה ביותר שנבעה מכשלים שהתגלו בעבודת המשטרה ובהוראות ההפעלה.

במקרה אחר בו דובר על נהיגה בשכרות בפעם השנייה המחייבת פסילת מינימום של 4 שנים, לאחר עבודה אינטנסיבית של צוות המשרד על התיק, נשפט ל-4 חודשי פסילה בלבד עקב כשלים שהיו בבדיקת הכיול ובדוחות המשטרה.

אין ללמוד ממקרים אלו לגבי כלל המקרים, אך הסתייעות בשרותי עורך דין תעבורה שמכיר את תורת ההפעלה של המכשיר, את הכללים שנקבעו בפסיקה וביצע בחינה יסודית של חומר הראיות יכול בהחלט במקרים רבים לשנות את התמונה ולהביא לענישה מקלה.

צוות המשרד מודע ויודע כמה חשוב ללקוח הרישיון שלו ואנו פועלים על תיק כאילו הוא תיק אישי שלנו ואין הנחות בעניין זה. יש תוצאה רצויה ואליה נגיע.

אם הוזמנתם לדין בנהיגה בשכרות, אל תיקחו סיכון, אל תנסו לייצג את עצמכם, מדובר בעבירה שמתייחסים אליה בחומרה רבה, ולא ניתן לתקן בדיעבד נזק שכבר נעשה. יש ליצור קשר עם עו"ד תעבורה אפילו עוד משלב הבדיקה שכן הכוונה נכונה יכולה לסייע בהמשך התיק.

אל תתפתו למחיר זול ועל עורך דין תעבורה שאינו מתמחה בתחום, עבודה על תיק של נהיגה בשכרות היא מורכבת ודורשת ידע טכני ומשפטי רב בנוסף למאמץ, אסרטיביות ורצון לנצח.

המלצת משרדנו היא תמיד לנהוג בכבוד למשטרה העושה את עבודתה, אך יחד עם זה להיות מודע לזכויותיך ולפעול בצורה חכמה עוד משלב החשד והבדיקה.

מהי בדיקת מאפיינים

מ' נתבקשה לצאת מהרכב לביצוע בדיקת מאפיינים. הכמות שנמדדה לה הייתה 420 מיקרוגרם ועל מנת להשלים את האישום נגדה, עליה כעת להיות מסוגלת לספור או לומר את סדר הא'-ב' באופן תקין ושוטף (לעתים מבקשים השוטרים למנות או לספור מהסוף להתחלה), לבצע הליכה מושלמת בקו ישר, להרים ולהוריד ידיים בצורה תקינה ולכוון אצבעות אל האף. היות ומ' נעצרה בזמן ובמקום שבו ביצעה המשטרה מבצע אכיפה נרחב ללכידת נהגים שיכורים, במקום נכחו עוד שוטרים רבים שראו אותה ואת מצבה. אלא שבזמן ההנחיות והביצוע של כל תרגיל, חלק מהשוטרים ניצלו את היותה נערה יפה, צעירה ותמימה שנוהגת לבדה והטרידו אותה מינית במספר דרכים. תלונה נפרדת הוגשה נגדם במח"ש, אך אין זה מסיר ממנה את האישום והאחריות הפליליים. למרות זאת, בית המשפט רואה חשיבות רבה להתנהלות משטרתית תקינה וכמובן הוגנת ועל כן זעם השופט על התביעה המשטרתית שניסתה להתעלם מנסיבותיה של מ' ופסק שנת פסילה אחת על תנאי, קנס כספי של 1,500 ₪ והסתפק בפועל רק בפסילה המנהלית ל-30 יום, שכבר הסתיימה.

דו"ח המאפיינים מורכב ממילוי ניירת ומקומות סימון רבים שעל השוטר למלא כהלכה על מנת להשלים את האישום. לעתים קרובות קורה שטעויות מהותיות במילוי הדו"ח מביאות למצב שבו ניתן לייצר עסקת טיעון. בעסקה יודה למעשה הנאשם בביצוע העבירה ובכמות אך עונשו יהיה קל משמעותית מאשר זה שעלול לפסוק השופט. כאשר אנו, עורכי הדין ינובסקי & טייב מקבלים לידינו את חומרי החקירה מהמשטרה, אנו מעיינים מיד בדו"ח המאפיינים ומאתרים ליקויים שבדרך כלל מעלים סימני שאלה או ספקות לגבי האופן שבו בוצעו.

במקרה של ל', קיבוצניק מאזור השפלה, הוטל ספק אדיר לגבי האישום כולו. אחד השדות בדו"ח המאפיינים דורש לסמן וי במקום הנכון כדי לאשר מהו סוג הנעליים של החשוד – נעלי ספורט, עקבים, כפכפים וכד'. ל' הינו בחור בעל קוד לבוש סטנדרטי, יומיומי ופשוט ועל כן אי אפשר היה שלא לתהות לגבי הסימון בשדה של לבישת נעלי עקב. הדבר הטיל ספק הן בעריכת המסמך על ידי השוטר ונבחנה גם האפשרות לטעות בזיהוי או בלבול בין דוחות של אנשים שונים. על כן נפסקו לל' חצי שנת פסילה בפועל, קנס כספי של 1,200 ₪ ופסילה מותנית של 4 חודשים נוספים.

נתפסתם נוהגים בשכרות וניתנה לכם הזמנה לשימוע? אל תחכו שרישיונכם ייפסל מנהלית ל-30 הימים הראשונים וצרו קשר עם משרדנו. עורכי הדין ינובסקי & טייב הינם מומחים עתירי ניסיון בדין הפלילי לרבות דיני תעבורה ונהיגה בשכרות. באמצעותנו תוכלו להשיג שימוע הוגן וייצוג עתידי הולם בבית המשפט, על מנת שרישיונכם לא ייפסל לתקופת זמן ארוכה והרישום הפלילי לרבות העונש יהיו מינימליים ככל האפשר.

סירוב לבדיקה אלכוהול

קיימת איזו סברה בציבור שאם אכן אתה נוהג בשכרות ונעצרת לבדיקה, עדיף לסרב לה – הדבר שגוי מיסודו. אדם המסרב לבדיקת אלכוהול מוחזק כמי שבדמו כמות אלכוהול גבוהה וצפוי לעונש הקבוע בחוק – קרי שנתיים פסילה.

ברוב רובם של המקרים סירוב לבדיקת אלכוהול יביא לתוצאה סופית גרועה יותר מאשר ביצוע הבדיקה גם אם בבדיקה נמצא כמות גבוהה מהמותר.

מהי פסילה מנהלית?

כאשר אדם נמצא נוהג בשכרות, מלבד כתב האישום שיוגש נגדו, קיימת פעולת אכיפה מיידית וכואבת והיא פסילה מנהלית מלהחזיק רישיון והשבתת הרכב לעד חודש ימים בהתאם להחלטת הקצין בהליך השימוע.

מדובר על ענישה בטרם נדון בכלל כתב האישום, משמע על בסיס ראיות מנהליות שנבחנות ע"י קצין המשטרה ונתונה לשיקול דעתו.

ההליך שבו נקבע תקופת הפסילה או ההשבתה המנהלית נקרא הליך שימוע והוא הליך חובה. עניין זה נשאב מדיני המשפט המנהלי שאומר שלא תקופח זכותו של אדם ע"י רשות מבלי שקוים הליך שימוע על פי דין וחשוב מכך שנעשה בלב פתוח ובנפש חפצה. כלומר כאשר מגיע אדם או עו"ד מייצג בפני קצין המשטרה עליו לשמוע אותו באוזן קשובה ובלב פתוח.

עורך דין המתמחה בדיני תעבורה ומכיר את החוק והפסיקה יכול להביא לכך שעוד בשלב השימוע תקוצר או תבוטל הפסילה וההשבתה המנהלית. להליך השימוע חשיבות רבה שכן מדובר בעונש מידי שאין כל יכולת להתארגן אליו ולהזכיר גם ללא שקוים הליך פלילי.

חשוב לטעון את טענות ההגנה כבר בשלב השימוע שכן לא כל מי שהוגש נגדו כתב אישום הוא אוטומטית חייב בעבירה ולעיתים עצם קיום השימוע מערער את היסודות עליו מושתת כתב האישום.

הליך השימוע יכול שיעשה במקום, כלומר במועד הסמוך מאוד לביצוע העבירה לכאורה אם נמצא קצין מוסמך עם השוטרים האוכפים, ויכול שהתקיים במשרדי משטרת התנועה עד 3 ימים לאחר מכן.

כאשר השימוע נערך שלא במקום, הדבר פועל לטובת הנהג שיכול להיוועץ עם עו"ד טרם השימוע ואף לשכור עו"ד מומחה להליך השימוע.

בנוסף, אם סבור עו"ד כי טענותיו לא קיבלו ביטוי בהליך השימוע או שהוא סבור שהחלטתו של קצין המשטרה אין נופלת בתוך מתחם הסבירות או שקיימות נסיבות מיוחדות, הוא רשאי לפנות לבית המשפט כנגד החלטת הקצין – כלומר החלטת הקצין אינה סוגרת את הדרך!!!

לא אחת, כאשר טענו בשם לקוח משרדנו טענות בשימוע שלא התקבלו, דווקא בית המשפט כן קיבל את טענותינו מה שבא לידי ביטוי בקיצור תקופת הפסילה המנהלית ו/או ההשבתה. חשוב לציין כי בית המשפט ער לטענות הנהג עקב ההליך הדרקוני והמידי שמותיר את האזרח בלי רכב ובלי רישיון באופן מיידי, מבלי יכולת לנסוע לעבדותו, לסייע לבני משפחתו ואף אולי לפגוע ביכולת שלו להתפרנס, אם פרנסתו תלויה ברישיון הנהיגה שלו. בית המשפט ער לדברים אלו ובוחן כל מקרה לגופו.

מלבד הטיעונים על נסיבותיו האישיות של הנהג, בית המשפט יביא בחשבון גם את עוצמת הראיות שיש כנגד הנהג ואת מחדלי המשטרה אם אלו זועקים לשמיים.

השוטר בשטח יביא לנהג זימון לשימוע שיערך עד 3 ימים ואישור על נטילת הרישיון, כאשר האישור מהווה רישיון נהיגה זמני עד השימוע.

 על פי סעיף 47 לפקודת התעבורה פסילה מנהלית תהיה ע"י קצין משטרה בדרגת מפקח ומעלה. שוטר שאינו קצין בדרגת מפקח ומעלה לא יכול לפסול מנהלית רישיון נהיגה.

בשיקול דעתו צריך קצין המשטרה להביא בחשבון את מסוכנתו של הנהג, בין היתר ע"פ עברו התעבורתי, ולבחון את מידת המסוכנות הנשקפת מחזרתו של הנהג לנהוג. בנוסף וע"פ כללי המשפט המנהלי נדרש הקצין לבדוק גם את הראיות שבידיו, ראיות ברמה הלכאורית, ולבדוק אם יש בכוחן הלכאורי להביא להרשעת הנאשם ועל כן עו"ד מייצג יכול כבר בשלב זה לבחון את הראיות ולטעון לחולשתן.

בעבירות בתוספת הרביעית, שעבירת נהיגה בשכרות נמצאת בה, רשאי קצין המשטרה לפסול נהג מלהחזיק ברישיון לעד 30 ימים באופן מיידי.

אין להתבלבל פסילה מנהלית היא פסילה לכל דבר ועניין ונהיגה תחת פסילה מנהלתית כמוה כנהיגה בפסילה, שהיא העבירה מהחמורות בפקודת התעבורה.   

עניין נוסף שיש לזכור אם לא תופיע לשימוע בפני הקצין יש לקצין אפשרות לפסול אותך בהעדרך ואם לא תופיע לדיון אף לשפוט אותך בהיעדרך ולהטיל עליך את פסילת המינימום הקבועה בחוק ועונשים נוספים.

חשוב לזכור מדובר בתחום התמחות לכל דבר ונדרש ידע מקצועי ספציפי וחשוב מכך ניסיון בייצוג בתיקי שיכרות, על כן לא כל עורך דין, מוכשר ככל שיהיה, יכול לייצג בעבירות אלו.

עורך דין לתעבורה מנוסה הוא בעל ידע לזהות כל פגם ראייתי ויכול להביא לזיכויו של הלקוח או לכריתת הסדר טיעון מקל.

כאשר עו"ד תעבורה ניגש לבחינת חומר הראיות, במיוחד בעבירה של נהיגה בשכרות, עליו להיות מודע לחוק ולפסיקה וכן לעניינים טכניים של הפעלת אמצעי הבדיקה.

כדי להרשיע אדם על סמך בדיקה מדעית ודו"ח בודק, יש לשים לב שקוימו התנאים והכללים לאורך כל ההליך, מעצירת הנהג ועד לכתיבת הדו"ח.

לצורך הדוגמא עורך דין שמתמחה בעבירות תעבורה יבדוק אם בוצע כיול למכשיר, הן בתחילת משמרת והן בסיומה, האם הוחלפה פיה, האם המתינו את הזמן הנדרש מרגע העצירה ועד לבדיקה, האם הבודק וידא כי הנבדק לא אכל, לא שתה, לא עישן סיגריה, לא הקיא והאם נמדדה כמות אוויר נדרשת, מספר הבדיקות וכו'.

כל אי עמידה בכללים שנקבעו בחוק ובפסיקה עשויה להביא לביטול כתב האישום או לפגיעה משמעותית בחומר הראיות שעשויה להביא את התביעה לכריתת הסדר טיעון מקל ולא את עונש החובה הקבוע בחוק.

עורך דין תעבורה מנוסה, מעבר לעמדה העונשית, ינסה להביא גם לתיקון העבירה, כך שהלקוח לא יישא בעברו התעברתי עבירה מכוערת כמו נהיגה בשכרות.

לא אחת במקומות עבודה מסוימים נדרש מועמד להציג גם את עברו התעבורתי כתנאי לקבלה לעבודה. רישום תעבורתי בעבירה כה חמורה עשוי להביא לכך שאדם לא יתקבל לעבודה או חליליה יפוטר בעקבות העבירה.

לא אחת אנו שומעים מלקוחות שאומרים שהם רוצים לייצג את עצמם ושיש להם טענות הגנה שהם רוצים לעלות בעצמם וסבורים שבית המשפט בטוח יזכה אותם. זוהי שגיאה קשה שעלולה להביא לתוצאה חמורה. בית משפט פועל ע"פ כללים וסדרי דין, ונדרש להכיר טוב את אלו וכיצד להביא את הטענות בפני בית משפט.

לעיתים טענה שנראית לכם סופר רלוונטית ואתם בטוחים שתביא לזיכוי, תפעל כחרב פיפיות נגדכם ועלולה לסבך אתכם, וכאשר תבקשו לתקן זאת לאחר מכן באמצעות עורך דין הוא יתקשה מאוד לתקן זאת.

על כן חשוב מאוד לכל הפחות להתייעץ עם עורך דין שהוא מתמחה בדיני התעבורה ובדין הפלילי.

משרדנו ממליץ להימנע מלנהוג ברכב גם אם שתיתם כמות אלכוהול קטנה וגם אם אתם מרגישים טוב, אך אם נתפסתם נוהגים בשכרות פנו עוד היום לעורך דין שמתמחה בעבירות תעבורה.

שמרו על הרישיון שלכם ואל תסתכנו!!!!

הליך משפטי, במידה והוגש כתב אישום בגין נהיגה בשכרות

מאחר ועבירות תעבורה כפופות לסדר הדין הפלילי, נראה מאפיינים דומים בסדרי הדין

שלבי ההליך (אישום בגין נהיגה בשכרות):

ההליך נפתח בהגשת כתב אישום, למרות שהשימוע קודם לו והוא מאין הליך שיפוטי בפני עצמו.

לאחר הסדרת הייצוג, יפעל עורך דין תעבורה להעתקת כל חומר החקירה (פלטי הבדיקה, מזכר וזכ"ד של השוטרים, דו"ח עיכוב, תיעוד חזותי, דו"ח בדיקת מאפיינים, דו"חות כיול ותקינות, דברי הנהג וכו'). כמו כן יש לבדוק אם השוטר שביצע את הבדיקה מוסמך כלל על המכשיר!

בניגוד לדו"חות בעבירות פחותות, בעבירות תעבורה מעבר לדו"ח קיים חומר נוסף שיש לבקשו אקטיבית מהמשטרה.

לאחר הגשת כתב האישום מתקיים דיון הקראה, בו מוקרא כתב האישום לנאשם הוא צריך להשיב עליו.

בדרך כלל בשלב זה פועלים הצדדים, הנאשם ומחלקת התביעות של המשטרה לנסות ולהגיע להסדר, ככל ועורך דין סבור שאין לקבל את ההסדר, ממשיכים לדיון לפי סעיף 144, הוכחות, הכרעת דין ופסק דין.

לסיכום:

נהיגה בשכרות היא עבירה חמורה ומסוכנת ויש להימנע מכך, וזאת המטרה לשמור על חייכם ועל חיי הסובבים אתכם.

נעצרתם לבדיקת אלכוהול, שתפו פעולה עם השוטרים ותכבדו אותם (תוך עמידה על זכויותיכם כמובן), התנהגות שלוחת רסן ושאינה מכבדת עשויה לבוא לרעתכם ואף עשויה להעיד כי אתם בגילופין.

אם אתם יכולים, עוד משלב הבדיקה צרו קשר עם עורך דין תעבורה, ייעוץ ראשוני נכון עשוי להשפיע על כל התיק בהמשך.

אל תדברו יותר מדי, תענו תשובות קצרות לשאלות ואל תנדבו מידע מפליל. להגיד שתיתי רק חצי כוס בירה לא יקדם אתכם לשום מקום, כך גם להצטער או לבקש שיוותרו לכם. ברוב המוחלט של המקרים שוטר לא "יוותר" לכם על עבירה חמורה של נהיגה בכשרות, לכן העניין מיותר. צאו מנקודת הנחה שאתם מתועדים תמיד במצלמות הגוף של השוטרים, ומילה שנאמרה לא ניתן להחזיר.

במידה והוזמנתם לשימוע, אל תלכו לבד, טיעונים שאתם חושבים שיועילו לכם מול הקצין, עשויים לסבך אתכם. זכרו גם לפני שימוע במקום, יש לכם זכות להיוועץ עם עו"ד – אל תוותרו על זכות זו..

הוגש נגדכם כתב אישום, פנו בהקדם לעורך דין שמתמחה בעבירות תעבורה, אל תתפתו ללכת לעו"ד שאינו מהתחום גם אם מדובר בעו"ד מוכשר או שאתם מכירים עליו וסומכים עליו.

השתדלו לתעד כמה שאתם יכולים, יש לכם זכות כזאת ועשו בה שימוש, כמובן מבלי לפגוע בעבודת השוטרים.

שמרו בטלפון מספר טלפון של עורך דין תעבורה שלא תצטרכו באותו הרגע להתחיל לחפש ולהתעסק בזה והכי חשוב סעו בזהירות!

נתפסת נוהג בשכרות – פנה לעורך דין מומחה בתעבורה ותשמור על הרישיון שלך! לעורכי הדין משרדנו ניסיון עשיר בתחום תעבורה ונהיגה בשכרות בפרט ואנחנו נשמח לעזור לכם!

 

*אין לראות באמור לעיל ייעוץ משפטי ולפני כל פעולה משפטית יש להתייעץ עם עו"ד העוסק בתחום ואין הכותב אחראי על שום נזק אשר ייגרם לעושה שימוש במאמר זה.

רוצה לקבל ייעוץ משפטי? השאר פרטים עכשיו!

רוב האנשים סוברים שניתן לשתות עד 1/3 בירה או כוס יין או שני צ'ייסרים כדי לעמוד בכמות המותרת בחוק. אלא שזהו מיתוס, מפני שלא המשקה קובע את כמות האלכוהול, אלא אחת משתי בדיקות אפשריות:
בדיקת דם – ריכוז אלכוהול בדם של למעלה מ-50 מיליגרם לכל ליטר דם מבטא מצב של שכרות. בדיקת נשיפה – ריכוז אלכוהול בליטר אוויר של למעלה מ-240 מיקרוגרם מבטא מצב של שכרות. פרטים באתר או בטלפון.

מיתוס נוסף סביב נהיגה בשכרות הוא הזכות לסרב לבדיקה. למען האמת, לא ניתן להכריח שום אדם לבצע את בדיקת הינשוף, אך חובה לדעת כי החוק רואה בסירוב כהוכחה לכך שהנהג המסרב הוא שיכור בוודאות, שכן אם הוא פיקח – מדוע יסרב?

ניתן לומר באופן מסויג כי נהג שיכור שבגופו נמצאה כמות של 250 מיקרוגרם, יוכל באמצעות עורך דינו להגיע להסכמים מקלים מאוד מול התביעה ולזמן פסילה מינימלי, אם בכלל. פרטים באתר או בטלפון 077-997-1935.

*אין לראות באמור לעיל ייעוץ משפטי ולפני כל פעולה משפטית יש להתייעץ עם עו"ד העוסק בתחום ואין הכותב אחראי על שום נזק אשר ייגרם לעושה שימוש במאמר זה.

עורכי הדין ינובסקי וטייב
לקבלת ייעוץ מעורך דין
מידע נוסף
הסבת דוח משטרה

דיברתם בטלפון הנייד בזמן נהיגה? נהגתם במהירות שגבוהה מהמהירות

השאירו פרטים ועו"ד יחזור אליכם בהקדם