עורך דין תעבורה – גם עבירות תנועה הן עבירות

תחום התעבורה אמנם אינו נוגע בדרך כלל לתחום הפלילי, אך גם הוא, כמו כל תחום משפטי אחר, כפוף לספר החוקים של מדינת ישראל, נאכף על ידי רשויות האכיפה של ישראל ונשפט על ידי בתי המשפט של ישראל. בהתאם לכך, אפשר להניח בהחלט כי אם נכון לאדם הנאשם בעבירה פלילית, או אחד שנמצא בחקירה פלילית במשטרה, לגייס לצידו עורך דין שייצג אותו בפני בית המשפט, כך גם נכון עבור אדם הנאשם בעבירת תעבורה. יחד עם זאת, כפי שאומר עו"ד דמיטרי אניקין, לא בכל עבירת תעבורה אכן נדרש ייצוג של עורך דין תעבורה. למעשה, מרבית הדו"חות פשוט משולמים על ידי הנהגים שקיבלו אותם, ונשכחים. ישנם מקרים בהם רמת החומרה של העבירה וגובה הקנס או הנקודות, מגיעים לרף כזה, שבהחלט ראוי לקבל ייצוג של עורך דין. כמו כן, נהגים מקצועיים שבדרך כלל סובלים מעבירות מצטברות שלבסוף פוגעות בפרנסתם, גם הם לקוחות טובים מאוד של עורכי דין בתחום התעבורה.

מה יכול עורך דין תעבורה לעשות למענכם?

חוקי מדינת ישראל מגדירים מה אסור לעשות, אבל הם גם מספקים שלל כלים וסעיפים להגנה על כל נאשם. סעיפים אלה יכולים להיות מהותיים ביחס לעבירה, קרי סעיפים שעוסקים בעבירה עצמה, ובהקשר של עבירות תנועה, נכללים כולם בפקודת התעבורה. אומר עורך דין אניקין. הם יכולים להיות גם טכניים, קרי להתייחס לתהליך בו נתפס הנהג העבריין – התנהגות השוטר, רישום פרטי העבירה על פי הפרוטוקול, יידוע הנאשם על זכויותיו וכדומה. בהיסטוריה המשפטית של מדינת ישראל קרו לא מעט מקרים של זיכוי נאשמים בגין תקלות טכניות בהליך המעצר והאישום, עוד לפני שנדון בכלל התיק המהותי.

עורך דין תעבורה מכיר לעומק את כל סעיפי החוק הרלוונטיים, לבטח את כל סעיפי פקודת התעבורה, ומעבר לכך גם סעיפים רלוונטיים בתחומים אחרים שחלים על כל נאשם. בהתאם לכך, מכיר עורך הדין את הערוצים השונים באמצעותם ניתן להשיג הקלה משמעותית או אף זיכוי מלא לנאשם, בין על בסיס טיעונים מהותיים ביחס לעבירה ובין על בסיס טיעונים טכניים ביחס לתהליך האכיפה והאישום.

מתי כדאי להיעזר בשירותיו של עורך דין תעבורה?

ישנם לא מעט דו"חות בהם מעדיף הנהג העבריין לשלם את חובו לחברה, להודות באשמה ולשלם את הדו"ח כדי שיוכל להניח את כל הסיפור מאחוריו. יחד עם זאת, ישנם מקרים רבים בהם הדו"ח מגיע לכדי קנס כספי גבוה מאוד, או שהוא כרוך בצבירת נקודות תעבורה עד הרף שמחייב הטלת סנקציות נוספות. כמו כן, ישנן עבירות תנועה חמורות, שהעובר אותן עלול לעמוד גם למשפט פלילי. כך למשל, גרימת מוות ברשלנות בתאונות פגע וברח, סיכון הציבור בעקיפה על פס לבן או באי מתן זכות קדימה להולכי רגל באופן שסיכן אותם.

במקרים אלה נדרש ידע מתמחה שאותו יכול להעמיד לרשותכם עורך דין תעבורה בלבד. דמי הטרחה שיגבה מכם עורך הדין הם ביחס ישיר לקנס שהוטל עליכם ולעונש הכולל בפניו אתם עומדים. המשמעות היא שאם לא תיקחו עורך דין, אתם עלולים לשלם את מלוא הקנס ולשאת במלוא העונש, ואולי אף לעמוד בפני מצב של החמרת העונש על ידי בית המשפט. עורך דין תעבורה לבטח יסייע לכם להימנע ממצב של החמרת העונש, ובמקרים רבים מאוד גם יוכל להשיג לכם הקלה משמעותית בעונש המקורי, ואף להשיג זיכוי מלא. בנסיבות אלה, בהחלט ניתן לומר שכדאי להיעזר בשירותיו של עורך דין תעבורה, ולעיתים הכסף הוא לא השיקול המרכזי או היחיד שעליכם לקחת בחשבון.

שתף את המאמר

Print
Twitter
WhatsApp
Email
LinkedIn
Google+
Facebook

לקבלת שיחת ייעוץ מיידית!

עשוי לעניין אותך