שפה
תפריט

עורך דין תעבורה

לרוב כאשר אנחנו חושבים על עורך דין תעבורה אנחנו חושבים עליו רק במקרים של עבירות תנועה עם מכונית או אופנוע, אולם בשנים האחרונות ועם עליית האופניים והקורקינטים החשמליים לעורך הדין לתעבורה נוספו תפקידים והתמחויות חדשות, העבירות עמם מתמודדים עורכי הדין לתעבורה הפכו מגוונות והובילו לעיסוק בתחומים חדשים.

כלי הרכב החדשים

כל מי שנוסע בערי המרכז ובפרט בתל אביב בוודאי הבחין בכמות ההולכת ועולה של האופניים והקורקינטים החשמליים, התופעה לא נעלמה מעיניהם של גורמי אכיפת החוק ואכן בתקופה האחרונה אנו רואים הסדרה של התחום תחת רגולציה וחוקי תעבורה. במקביל החלה אכיפה רחבה יותר ברחובות הערים ורוכבי אופניים וקורקינטים רבים נאצלים לשלם קנסות על עבירות שביצעו.

אחת העבירות שפחות ידועות לציבור הרחב היא עבירת רכיבה בשכרות, החוק קובע כי אין לרכב על קורקינט או אופניים חשמליים בשכרות ואם אתם נוהגים לרכב בתל אביב בשעות הלילה לבטח עצר אתכם שוטר לבדיקת אלכוהול שכזאת. ניתן לשלול את רישיון הרכב לאדם שנתפס נוהג בשכרות ובמקרים האלה חשוב מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין תעבורה טוב.

העבירות הנפוצות יותר הקשורות בנהיגה על אופניים וקורקינטים חשמליים הן בעיקר עבירות הקשורות לרכיבה ללא קסדה ורכיבה על המדרכה, הקנס בגין רכיבה ללא קסדה ובגין נסיעה על מדרכה עומד על 250 ₪ כמו כן, הקנס הכבד ביותר עומד על 1,000 ₪ בגין רכיבה על קורקינט והתעסקות בנייד.

עבירות תנועה ברכב חברה

חברות מסויימות מחזיקות בציי רכב המצויים בשימוש העובדים, בעבר לא הייתה התאמה חד משמעית בין הרכב לבין בעליו מה שיצר בעיה במקרה שבו הרכב אותר כרכב שביצע עבירה, מנהלי החברה ניצלו פרצות בחוק שאפשרו לעובדים לחמוק מעמידה לדין בגין העבירות שלהם וכך יצא שהחברה שילמה את הקנס אך לא בוצעה שלילת רשיון או שהנהג העבריין קיבל נקודות. 

בשנים האחרונות בתי המשפט והמשטרה החלו להילחם בתופעה, חלק מהפסיקות הטילו על החברות שחיפו על העובדים קנסות כבדים, קיימת פסיקה מרחיקת לכת של בית המשפט המחוזי שמאשרת לשלול את הרשיון אחד ממנהלי החברה שמחפה על העובדים. 

בהתאם לשינוי ביחס של גורמי האכיפה בנוגע לעבירות מסוג זה חלה ירידה משמעותית בכמות המקרים שבהם החברה מחפה על העובדים שלה, כך שאם אתם נוהגים ברכב חברה חשוב שתדעו כי ניתן להגיע אליכם ולשפוט אתכם על אי אילו עבירות תנועה שביצעתם בזמן הנהיגה, כאשר בכל מקרה אם ביצעתם עבירת תנועה מומלץ לפנות לעורך דין תעבורה כדי לקבל ייעוץ מקצועי בנוגע להתמודדות עם הקנס והליכי האכיפה האחרים.

עבירות תנועה קלאסיות

לצד עבירות התנועה "החדשות", חלק ניכר מהעיסוק של עורך לענייני תעבורה הוא עדיין סביב עבירות מוכרות של נהיגה בשכרות, נהיגה במהירות מופרזת, עבירות תנועה אחרות וניסיון מתמיד לבטל קנסות ולצמצם את מספר הנקודות שנקבעו לנהג. 

בחלק ניכר מן העבירות הללו ההבדל בין שלילת רישיון וקנס כבד לבין זיכוי מוחלט או הרשעה קלה יותר יכולה להיות הנוכחות של עורך דין תעבורה מהרמה הראשונה, ככל שעורך הדין שייצג אתכם בבית המפשט יהיה טוב יותר כך הסיכויים שלכם להיחלץ מהפלונטר המשפטי שנקלעתם אליו יעלה.

נהיגה בשכרות – עבירה של נהיגה בשכרות נחשבת לאחת העבירות החמורות ביותר בחוקי התעבורה בישראל, נהג שייתפס כשבדמו רמת אלכוהול גבוהה מהמותר צפויי לאבד את רישיונו לשנתיים לפחות ורכבו יוחרם על ידי המשטרה ל-30 יום. חשוב להדגיש כי החוק לא מבחין בין רמות האלכוהול שנמצאה בדמו של הנהג, גם החריגה הקטנה ביותר עלולה להביא לענישה חמורה.

עורך דין טוב לתעבורה יוכל לסייע ללקוח שלו בכמה נושאים הקשורים לנהיגה בשכרות, ראשית הוא יוכל לבדוק את הפרוצדורה, כלומר האם הבדיקה עמדה בכל הנהלים הנדרשים, האם המכשיר שבאמצעותו בוצעה הבדיקה תקין והאם כל הטפסים שיש למלא מולאו כנדרש על ידי השוטרים. כמו כן, עורך הדין יוכל לטעון בפני בית המשפט כי חריגה קלה בכמות האלכוהול המותרת בדם נבעה מטעות אנוש וכי שלילה של שנתיים היא חמורה מדי במקרה מסוג זה.

עבירת נהיגה במהירות מופרזת – עבירת נהיגה במהירות מופרזת היא אחת מהעבירות הנפוצות ביותר, נהגים רבים מקבלים דוחות עקב נהיגה במהירות גבוהה יותר מהמהירות המותרת בדרך בה נהגו, יש שלוש מדרגות ענישה בתחום זה: 

הקלה ביותר היא עקב חריגה של עד 20 קמ"ש בדרך עירונית ו-25 קמ"ש בדרך בין עירונית והיא תגרור קנס של 250 ₪ ללא נקודות. המדרגה הבאה היא חריגה של בין 20 ל-30 קמ"ש בדרך עירונית ובין 25 ל-40 קמ"ש בדרך בין עירונית, היא תגרור קנס של 750 ₪ ורישום של שמונה נקודות. המדרגה השלישית והחמורה ביותר היא נהיגה במהירות הגבוהה ב-30 קמ"ש מהמהירות המותרת בדרך עירונית ו-40 קמ"ש בדרך בין עירונית, אשר גוררת קנס בגובה 1,500 ₪ ורישום של 10 נקודות. 

חשוב לציין שבמסגרת המדרגה השלישית לקצין משטרה יש סמכות לשלול באופן מנהלי את רישיון הנהיגה של העבריין לתקופה של 30 יום וכן כי ברוב המקרים הנהג יזומן לבית משפט לטובת פסילה ארוכה יותר של הרישיון.

נהג שנאלץ להתמודד עם אישום בנהיגה מופרזת יצטרך לפנות לעורך דין תעבורה כדי לקבל ייעוץ משפטי, ישנם מספר דרכים בהם ניתן להפחית את הקנסות ואף לבטלם כליל, לרוב סיכויי ההצלחה תלויים בנסיבות המקרה: 

  • אם צולמתם על ידי מצלמת מהירות מהסוג הישן ניתן לערער על אמינותה במקרים בהם היא ממוקמת בסמוך לכבלים של חשמל ואנטנות סלולאריות.
  • אם צולמתם על יד שוטר ניתן לערער על התנהלות ההליך ולבדוק האם השוטר ביצע את הבדיקה בהתאם לכל התקנות והנהלים.
  • במקרים בהם הדו"ח לא מגובה בתיעוד ויזואלי תוכלו לדרוש כזה, אם הוא לא קיים יש סיכוי גבוהה שבית משפט יבטל את הדו"ח.

המרב"ד

המרבד, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הוא גוף רפואי שמופעל על ידי משרד התחבורה ואמון על מתן אישור רפואי למבקשי רישיונות נהיגה מיוחדים כמו נהגי אוטובוסים ורכבים כבדים, נכים ונהגים מועדים לפורענות כמו נהגים שרישיונם נשלל, נהגים שהורשעו בעברות סמים ועוד.

המכון צריך לתת אישור לקבלת רישיון לכל מי שמופנה אליו על פי חוק, ההחלטה מתבססת על מגוון בדיקות, חלקן פיזיולוגיות וחלקן אישיותיות-פסיכולוגיות. לעיתים המכון מספק תשובות שלא מאפשרות לנהג לקבל את הרישיון בו הוא חפץ, אחד הנימוקים הפופולאריים ביותר הוא "אי התאמה אישיותית". 

חשוב לדעת כי ניתן לערער על החלטת המכון וכי עורך דין לתעבורה יכול לסייע בתהליך ולהביא להפיכת ההחלטה, ועדת הערר של המכון ממוקמת בבית החולים שיבא כאשר גם את החלטת ועדת הערר ניתן לאתגר באמצעות עתירה לבית המשפט.

תפקידיו של עורך הדין לתעבורה רבים ומגוונים, כמעט כל אדם עובר עבירת תנועה במהלך שנות הנהיגה שלו, אם תפסו אתכם חשוב שתדעו למי לפנות ואיזה שירותים תוכלו לקבל מעורך הדין.

סעו בזהירות!

עורך דין בארי מיסקביץ' ועורך דין שי טייב
לקבלת ייעוץ מעורך דין
עשוי לעניין אותך
זימון לחקירה במשטרה

עורך הדין מיסקביץ' & טייב מומחים בשלל זכויות הנחקר והסעיפים שלהם, ויודע איך מביאים למצב שבו החוקר הופך לנחקר במידה ועבר את הגבולות אותן החוק

החוק למניעת אלימות במשפחה

על פי ספר החוקים עבירה של אלימות במשפחה היא עבירה פלילית משמעותית בפני עצמו, אשר נבדלת מעבירות אלימות רגילות. הדרך הטובה ביותר להבין את המשמעות

קטינים במשפט הפלילי

חוק העונשים במדינת ישראל קובע כי קטינים במשפט הפלילי אשר מלאו להםו 12 שנים לא יכולו לשאת באחריות פלילית. זאת אומרת שכל ילד מתחת לגיל

בעילה אסורה בהסכמה

ספר החוקים מכיל בתוכו מגוון רחב של חוקים אשר קשורים ליחסי מין בין אדם בגיר ובין גבר או אישה קטינים. ברוב המקרים עבירות מין חמורות

גידול מריחואנה עונש

הקדמה עונש גידול מריחואנה כיום מדוע אסור לגדל מריחואנה על פי החוק? מהו העונש לגידול מריחואנה לשימוש עצמי? מהו העונש לגידול מריחואנה לשימוש מסחרי? מהי

קבלת דבר במרמה

הקדמה מהו המונח "מרמה"?​ כיצד ניתן לקבל דבר מסוים במרמה? מהו העונש הקבוע בחוק על קבלת דבר במרמה? מהן הסיבות של קבלת דבר במרמה בנסיבות

שימוש בטלפון בזמן רכיבה על קורקינט

בסיבוב קצר ברחובות תל אביב תוכלו לראות נהגי קורקינטים רבים שמשתמשים בטלפון בזמן הנהיגה, הנהגים הללו מעמידים את עצמם בסכנה משמעותית, שכן כל פקח או

עורך דין תעבורה

לרוב כאשר אנחנו חושבים על עורך דין תעבורה אנחנו חושבים עליו רק במקרים של עבירות תנועה עם מכונית או אופנוע, אולם בשנים האחרונות ועם עליית

מחיקת רישום פלילי

א' מתל אביב התראיין לעבודה חדשה ומכובדת בחברת אבטחה ידועה. הוא צלח את שלב המיונים הראשון בתהליך ונקבע לו מועד לראיון אישי שאליו התבקש להביא

שינוי עילת סגירת תיק

הילה היא סטודנטית וחיילת משוחררת, שהואשמה בעבירה של גניבה ממעביד עת רשמה שעות עבודה שבהן לא עבדה.. כעת בהליך הפלילי-משפטי שהילה מצויה בו, עבירה זו

תקיפה גורמת חבלה

תקיפה גורמת חבלה: ע' שימש לתקופה קצרה כמנכ"ל בחברה מוכרת במשק. אחת מעובדות החברה זומנה לשיחת הבהרה במשרדו של ע' ונערכה לשיחה כשהיא מצוידת במכשיר

זיוף תעודת זהות

עם התקדמות הטכנולוגיה ישנן לא מעט בעיות שרשויות האכיפה בעולם כולו ובמדינת ישראל נאלצות להתמודד מולן. אחת מהסיבות השכיחות ביותר זה זיוף תעודת זהות, דבר

השאירו פרטים ועו"ד יחזור אליכם בהקדם

Call Now Button

לשיחת ייעוץ ראשונית: