עורך דין - ייצוג עבירות הימורים

עבירת הימורים היא עברה שעוסקת באדם אשר השתתף או יזם משחק הימורים ("משחק אסור") כנגד החוק. ישנם גורמים שרשאים לנהל משחקי הימורים – כגון מפעל הפיס, שמפעיל משחקי טוטו, לוטו, כרטיסי גירוד וכדומה. ההגדרה המילולית למהו משחק אסור נושקת לא מעט עם תחומים אפורים, וקשה לקבוע על פיה באופן חד משמעי מהו משחק אסור ומהו משחק מותר במקרים רבים.

מהו משחק אסור?

משחק אסור הוא משחק ובו פרס כספי (או שווה ערך לכסף של ממש, או טובות הנאה) לאחד ממשתתפי המשחק שהזכיה בו מותנת יותר במזל ופחות ביכולת של המשתתפים או הבנתם בהליך המשחק. ההגדרה המילותית היא בעייתי כנאמר, שכן משחק ברידג' נחשב משחק מותר מאחר והמשתתף המנצח לרוב הוא בעל ידע, הבנה וראיה אסטרטגית רחבה יותר מן המשתתפים האחרים, אך משחק פוקר נחשב משחק אסור מאחר וחוקיו נתלים יותר במזל וגורל הקלפים האקראיים אותם מקבל כל משתתף בכל סיבוב. שחקני פוקר מקצועיים לא יסכימו עם הקביעה הזו, ואכן גם הסטטיסטיקה מלמדת אותנו ששחקן מקצועי ומוביל נוטה לנצח הרבה יותר – כך שהנצחון גלום ביכולותיו והבנתו את המשחק, אך בתי המשפט באופן כולל מסכימים עם הראיה כי פוקר הוא משחק אסור.

שש בש נחשב משחק מותר, מאחר ולפי פסיקות בית המשפט באופן רווח לתוצאה שבכל סיבוב בקוביות יש מעט השפעה על המנצח בסוף, ובעיקר יכולות השחקנים מובילות לתוצאות בסוף, והיכולות של השחקנים הן הגורם העיקרי המוביל למנצח במשחק.

כך בנוסף, הימורים על משחק כדורגל או מירוץ סוסים נחשבים כמובן משחקים אסורים, למרות שהנאשם בהימורים על בסיס משחקים אלו לרוב יטען כי הצליח בהימור שכזה מאחר ויש בידיו ידע נרחב ויכולות אנליטיות לניתוח התוצאה ההגיונית שתתקבל (או נכשל בשל העדר תכונות אלו), עדיין בית המשפט קובע כי אלמנט המזל במשחקים מהסוג הזה הוא הדומיננטי והעיקרי בקביעת המנצח.

המשחקים היחידים שנופלים להגדרה חד משמעית של אסורים אך מותרים למרות זאת הם משחקים אותם המדינה הרשתה – כנאמר – לוטו, טוטו, כרטיסי גירוד, מניות וכדומה.

נאשם בעבירת הימורים - מה ניתן לעשות?

במידה והגעת למצב שבו אתה חשוד בהימורים, עלייך להגיע ולהתייעץ עם עורך דין פלילי מנוסה ואחראי המתמחה בדיני הימורים בהקדם האפשרי – שכן הדוגמאות ל"משחק" בסעיפי האישום שניתנו בכתבה זו הן רק קצה הקרחון הקיים בדיני הימורים למיניהם. עורך דין טוב ומנוסה יכול לשחק עם ההגדרה של הפרס, ולנסות להוכיח אותו כפרס שאינו כספי, אינו שווה ערך לכסף, ואינו חלק מהגדרת טובות הנאה, וכמו כן לנסות להוכיח שעל פי חוקי המשחק המשחק בנוי יותר מאלמנטים של יכולת, הבנה ואסטרטגיה ופחות מהגורל והמזל של המשתתפים, ועל ידי כך להטיל ספק ודופי בהתייחסות בית המשפט למקרה כולו ולהקטין את הענישה, ובמקרים רבים גם לזכות את הנאשם ולהוציא אותו ללא כל ענישה שהיא.

לקבלת שיחת ייעוץ מידיית!

מאמרים רלוונטיים

החזקת סמים שלא לשימוש עצמי

השוטר עצר את הרכב שבו נסעו 4 חברות שחזרו מבילוי בפאב קרוב. הוא שאל את אירית, הנהגת, האם שתתה דבר מה לפני שעלתה להגה והיא

תקיפה בידי אחראי

כל אחד מאיתנו מוכן ויכול להגן על שלמות גופו ונפשו במצב של פגיעה אלימה. אך כאשר מדובר בקטינים, קשישים או חסרי ישע, מבין החוק כי

"אין על מיסקביץ' טייב בעולם, לא מאמינה שבכלל חשבתי לפנות בהתחלה אל עורך דין פלילי אחר. משהו בפגישה הראשונית היה נראה לי נכון, זרמתי עם התחושות שלי, ואני מרוצה שעשיתי כך".

יהושע מנחמי

"ההחלטה הכי חכמה שעשיתי הייתה לבחור במשרד הזה. אשתי תפרה לי תיק של אלימות כדי לבודד אותי מהילדים שלי ועו"ד טייב בנה את לי את האסטרטגיה המושלמת והוציא אותה לפועל ללא דופי. הילדים שלי אומרים תודה".

נחמה לב ארי

"רוצה להודות לך מקרב ליבך על הטיפול הרגיש, המלא והמקיף. לקחת אותי בידיים ועזרת להוריד את העונש שהיה צפוי לי במידה רבה". 

תאנה עלה

אולי יעניין אותך גם

ייבוא וייצוא סמים

אחת העבירות הפליליות הנפוצות ביותר בארץ ובעולם עוסקת בהחזקת סמים. כולנו מודעים היטב לעובדה כי אין להחזיק/ לקבל או לסחור בסמים באשר הם, למעט למטרות

סחר בסמים

סחר בסמים היא עבירה פלילית קשה וחמורה מאוד שהעונש עליה הוא 20 שנות מאסר לרבות סכנת מעצר לצורך חקירה פלילית ומעצר בית עד תום ההליכים

החזקת סמים שלא לשימוש עצמי

השוטר עצר את הרכב שבו נסעו 4 חברות שחזרו מבילוי בפאב קרוב. הוא שאל את אירית, הנהגת, האם שתתה דבר מה לפני שעלתה להגה והיא

מחפשים עו"ד פלילי שיהיה שם בשבילכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

Summary
Review Date
Reviewed Item
עבירות הימורים
Author Rating
51star1star1star1star1star