עורך דין עבירות סמים

עבירות סמים למיניהן הן מהמורכבות והמסועפות ביותר שקיימות. חלק מהמקרים "מסתבכים" ומתארכים בבית המשפט, מאחר ועורך הדין הכשרוני מצליח להראות צדדים נוספים בעבירה או להטיל אותה בספק, ולעיתים מדובר בתהליך ארוך ומייגע – שאתם לא חייבים לעבור לבד.

קצת על עבירות סמים

עבירות סמים הן נפוצות ביותר, וניתן לאתר אותן גם באנשים שאינם "פושעים" אם מדובר בשימוש עצמי של סם קל. אחוז האנשים שצורכים בשימוש עצמי מריחואנה או חשיש גבוה מאוד, ומדובר גם באנשים נורמטיבים שמנהלים אורח חיים איכותי ושגרתי. לצד העוברים ה"קלים" על עבירות סמים, קיימות עבירות רבות נוספות בתחום הסמים – כמובן סחר וייצור, הברחה וייבוא של סמים, החזקה ואספקה לפי דרישה ("דילרים" של סמים), הדחה של קטין או קטינה לשימוש בסם, שימוש בסמים בתקופת הצבא ועוד. כיום, אפילו אם ברשותך כלי לשימוש או ייצור סמים – באנג, מיכלי ייצור, עדניות צמחים הממוקמות בתוך סביבה שנראה כי מטרתה לגדל בהן סמים – כל אלו הם גם עבירות סמים עם תוקף של עבירות סמים.

על פי החוק, לחלק מהאזרחים יש היתר רפואי לשימוש בסמים (לרוב סמים קלים – מריחואנה, אך לעיתים ניתן גם היתר שימוש רפואי לסמים סמויי מורפיום וכדומה לשיכוך כאבים במקרה של מחלות קשות), אך ההיתר הוא אישי כמובן ואין לנצלו לרעה.

חובה להתייעץ עם עורך דין פלילי המתמחה בעבירות סמים מיד עם אדם נעצר כחשוד בביצוע עבירת סמים, כבר מיידית עם ביצוע העבירה והכנסה למעצר או לתחקור, שכן עורך דין מנוסה יכול להוביל מצב של הטלת ספק בראיות, הקטנת העונש, ובמקרים רבים גם זיכוי מלא ואי הרשעה.

סמים קלים וסמים קשים ואיך החוק רואה אותם

החוק אינו מבדיל או מבחין (לכאורה) בין סם קל (מריחואנה, גראס, קנאביס, חשיש) לסם קשה (קוקאין, אופיום, מורפיום, הרואין, אקסטזי ועוד), כלומר – גם עבירות סמים קלים נחשבות עבירות ויש להן תוקף של עבירות. ההבדל העיקרי בין עבירת סם קל לסם קשה מתבטאת בעיקר בענישה הניתנת ובאפשרויות תמרון חומרת הענישה. העונשים משתנים בהתאם לעברו הפלילי של החשוד, סיבות ביצוע העבירה, סוג הסם וחוזקו – וכמו כן וחשוב עד מאוד – מצבו האישי והנפשי של החשוד.

באופן כללי – עורך דין טוב ובעל ניסיון יכול כמעט בוודאות להוביל לסגירת תיק עבירת סמים עבור תיק ראשוני של החזקת סמים קלים לשימוש באופן עצמי כאשר מדובר באדם ללא עבר פלילי ונורמטיבי – התיקים הללו בדרך כלל לא מגיעים אפילו לבית המשפט אם כי התיק נסגר עוד לפני כן, לכן כדאי מאוד להתייעץ מיידית עם עורך דין מנוסה ובעל שם ברגע שהתהליך התחיל כדי למנוע ממנו להתגלגל ולהתגבר.

לקבלת שיחת ייעוץ מידיית!

מאמרים רלוונטיים

שימוש בסמים

סביר להניח כי במעגל האנשים הקרובים שלכם ישנם לפחות כמה וכמה אנשים המשתמשים בסמים: "רגילים", נורמטיביים, ללא כל עבר פלילי ושאינם עוסקים בשום דרך שהיא

החזקת סכין או אגרופן

החזקת סכין או אגרופן במדינת ישראל ניתן לראות שהאלימות הולכת וגדלה בשנים האחרונות. למעשה כולנו עדים לכך שלא מעט בני נוער פשוט יוצאים על דעת

"אין על מיסקביץ' טייב בעולם, לא מאמינה שבכלל חשבתי לפנות בהתחלה אל עורך דין פלילי אחר. משהו בפגישה הראשונית היה נראה לי נכון, זרמתי עם התחושות שלי, ואני מרוצה שעשיתי כך".

יהושע מנחמי

"ההחלטה הכי חכמה שעשיתי הייתה לבחור במשרד הזה. אשתי תפרה לי תיק של אלימות כדי לבודד אותי מהילדים שלי ועו"ד טייב בנה את לי את האסטרטגיה המושלמת והוציא אותה לפועל ללא דופי. הילדים שלי אומרים תודה".

נחמה לב ארי

"רוצה להודות לך מקרב ליבך על הטיפול הרגיש, המלא והמקיף. לקחת אותי בידיים ועזרת להוריד את העונש שהיה צפוי לי במידה רבה". 

תאנה עלה

אולי יעניין אותך גם

ייבוא וייצוא סמים

אחת העבירות הפליליות הנפוצות ביותר בארץ ובעולם עוסקת בהחזקת סמים. כולנו מודעים היטב לעובדה כי אין להחזיק/ לקבל או לסחור בסמים באשר הם, למעט למטרות

סחר בסמים

סחר בסמים היא עבירה פלילית קשה וחמורה מאוד שהעונש עליה הוא 20 שנות מאסר לרבות סכנת מעצר לצורך חקירה פלילית ומעצר בית עד תום ההליכים

החזקת סמים שלא לשימוש עצמי

השוטר עצר את הרכב שבו נסעו 4 חברות שחזרו מבילוי בפאב קרוב. הוא שאל את אירית, הנהגת, האם שתתה דבר מה לפני שעלתה להגה והיא

מחפשים עו"ד פלילי שיהיה שם בשבילכם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

Summary
Review Date
Reviewed Item
עבירות סמים
Author Rating
51star1star1star1star1star