גידול מריחואנה עונש

בישראל החוק קובע עונש גידול מריחואנה, ורשויות האכיפה עושות את מירב המאמצים על מנת לאתר אנשים אשר עוברים על החוק הזה.

על פי רשויות החוק בישראל, גידול של מריחואנה עלול לפגוע בבריאות הציבור, ואפילו בחלק מהמקרים אף מסייע במימונם של ארגוני פשיעה.

בעקבות כך המחוקקים קבעו עונשי מאסר שונים למגדלי מריחואנה בהתאם לחומרת העבירה, ובאותה הזדמנות גם התירו לחלק מהאנשים לגדל מריחואנה לצרכים שונים.

כמובן שבעקבות כך קשה מאוד לדעת מי מקבל היתר לגדל מריחואנה, ובאילו מקרים הענישה יכולה להיות חמורה במיוחד? את כל התשובות לשאלות הללו ריכזנו עבורכם במאמר אחד עם כל המידע על גידול מריחואנה עונש וכל מה שביניהם.

עונש גידול מריחואנה כיום

רשויות האכיפה במדינת ישראל עושות כל מאמץ על מנת לאתר מגדלי מריחואנה, דבר שהפך להיות בשנים האחרונות ערך עליון מבחינתם.

זוהי הסיבה שלא מעט אנשים אשר גידלו מריחואנה לשימוש עצמי הפסיקו לעשות זאת רק מהחשש שמא הם יצטרכו להסתבך עם הדין הפלילי. החוק היבש קובע כי גידול מריחואנה לשימוש עצמי או לשימוש מסחרי איננו שונה כלל, אך המחוקק כן עושה הבדל בין כל אחד מהגידולים הללו.

רשויות החוק נוטות להקל בעונש גידול מריחואנה לשימוש עצמי, ולהחמיר בעונשם של אנשים שגידלו מריחואנה לשימוש מסחרי.

עונש גידול מריחואנה יכול להיות משמעותי מאוד, ולכן אתם צריכים להעמיד לרשותכם איש מקצוע אשר יסייע לכם לאורכו של התהליך.

ברוב המקרים התהליך יהיה ארוך במיוחד ויכלול בתוכו לא מעט דיונים אשר יכולים להתארך ולהפוך את החיים שלכם לסיוט אחד גדול.

*זוהי הסיבה שאתם צריכים לפנות אל עורך דין פלילי על מנת שיספק לכם ייעוץ מקצועי, וידע לכוון אתכם אל חוף מבטחים. גידול מריחואנה זה אחד מהדברים החמורים ביותר בדין הפלילי, ומערכת בתי המשפט אינה מקלה בנושא הזה ראש.

*זוהי הסיבה שאתם צריכים לעשות את מירב המאמצים על מנת לחלץ את עצמכם מהסיטואציה הלא נעימה שנקלעתם אליה.

מדוע אסור לגדל מריחואנה על פי החוק?

לפני כמעט 200 שנה היה ניתן לרכוש מריחואנה בכל בית מרקחת בארה"ב, אך החל מתחילת המאה ה-20 בעקבות היווסדותו של ארגון המפקח על מוצרי המזון והסמים כאחד נאסרה מכירת מריחואנה בכל המדינות בארה"ב. הסיבה המרכזית לאיסור הייתה ההגירה המרובה ממקסיקו השכנה אשר הובילה לשימוש מרובה במריחואנה כמעט בכל הזדמנות.

הפיקוח הלך מן העולם, ומכאן החשש שמא המדינה תאבד את אפשרויות הפיקוח שלה על השימוש במריחואנה גרם לה לאסור להשתמש בצמח. מדינות רבות בעולם כולו הלכו בעקבות ההחלטה של ארה"ב, וכך גם בישראל שקמה עשרות שנים לאחר מכן. זוהי הסיבה הרשמית לכך שכיום כמעט בכל המדינות בעולם מריחואנה נמצאת מחוץ לחוק.

רוצה לקבל ייעוץ משפטי? השאר פרטים עכשיו!

מהו העונש לגידול מריחואנה לשימוש עצמי?

ישנם לא מעט אנשים נורמטיביים במדינת ישראל אשר מגדלים מריחואנה לשימוש עצמי. אומנם על פי החוק היבש מדובר בעבירה משמעותית מאוד על החוק, אך בפועל גופי האכיפה במדינת ישראל מעלימים עין מהנושא הזה.

בשנים האחרונות חלה עלייה מאסיבית בכמות האנשים אשר מעשנים מריחואנה, ולכן רשויות האכיפה והמשפט מבינות כי אין להן דרך טובה להתמודד מול התופעה הזאת.

אותם אנשים אשר מגדלים מריחואנה לשימוש עצמי, מבינים כי העלויות הכספיות של החומר יכולות להרקיע שחקים – והם מעדיפים לגדל את הצמח אצלם בגינה או בתוך עציץ בבית.

החוכמה היא לדעת כיצד להוכיח בפני המחוקק כי הצמח או השתיל שנמצא בדירה שלכם נועד לשימוש עצמי ולא לשימוש מסחרי.

ההבדל בין כל אחד מהשימושים הללו הינו שמיים וארץ, ולכן חשוב מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי מנוסה על מנת שיעזור לכם לצאת מהמצב הלא פשוט שנקלעתם אליו. העונש על גידול מריחואנה יכול להיות משמעותי מאוד אם לא תוכיחו כי מדובר במריחואנה שנועדה לשימוש עצמי בלבד.

העונש על פי החוק יכול להגיע ל-3 שנות מאסר בפועל, שזה בהחלט נתון מעודד לעומת העונש הצפוי למי שגידל מריחואנה לשימוש מסחרי. בחלק נכבד מהמקרים אם נתפסת כמות קטנה במיוחד, רשויות האכיפה יכולות לשחרר את הנאשם ללא כל אישום פלילי ועם מכתב התראה בלבד.

מהו העונש לגידול מריחואנה לשימוש מסחרי?

אחת מהחששות הגדולים ביותר של רשויות האכיפה ורשויות החוק במדינת ישראל זה גידול מריחואנה לשימוש מסחרי. לא מעט מארגוני הפשע במדינת ישראל עשו את ההון ההתחלתי שלהם מגידול מריחואנה או כל סוג אחר של סם לשימוש מסחרי.

לכן רשויות האכיפה עושות את מירב המאמצים על מנת לאתר את אותם מגדלים, במטרה ברורה לשים אותם מאחורי סורג ובריח.

אך גם כאשר מדובר על מגדל מריחואנה לשימוש מסחרי, ישנם לא מעט דברים שעל המשטרה להוכיח בכדי להפוך את העונש להיות העונש המקסימאלי.

לכן גם אם נתפסת על גידול מריחואנה לשימוש מסחרי, חשוב מאוד שתפנו אל עורך דין פלילי על מנת שיספק לכם ייעוץ משפטי הולם שיהפוך את העתיד שלכם לעתיד קצת יותר טוב.

על פי החוק היבש העונש על גידול מריחואנה לשימוש מסחרי יכול להגיע לעד 20 שנות מאסר בפועל. מדובר בעונש השני בחומרתו על פי הדין הפלילי, ולכן אסור להקל בנושא הזה ראש.

אם אתם לא מעוניינים לבלות את מיטב השנים הבאות שלכם מאחורי סורג ובריח חשוב מאוד שתפנו אל איש מקצוע על מנת שיסייע לכם ויוציא אתכם מהסיטואציה שאליה נקלעתם. עורך דין פלילי מנוסה ומיומן אשר מכיר את נושא המריחואנה על בוריו ידע בדיוק כיצד לפעול על מנת להמתיק בעונשכם ולהוציא אתכם מהכלא בהקדם האפשרי.

עורך דין שי טייב
עורך דין בארי מיסקביץ'

מהי המדיניות החדשה בכל הקשור אל החזקת מריחואנה?

המשרד לביטחון פנים אשר אחראי בין היתר על משטרת ישראל מאמץ בשנים האחרונות מדיניות חדשה בכל הקשור אל החזקת מריחואנה.

המדיניות קובעת כי החל משלב מסוים כל מי שייתפס בחשד להחזקת סם מריחואנה יקבל קנס, ומאסר יהיה רק כמוצא אחרון או כאופציה אחרונה בהחלט.

מדובר בשינוי מרענן עבור לא מעט מגדלי מריחואנה לשימוש עצמי וגם עבור כל אותם האנשים אשר מעשנים מריחואנה. כך הם יכולים להפסיק לדאוג, שמא הם ימצאו את עצמם מאחורי סורג ובריח שבפועל הם לא עשו שום פעולה חמורה שעלולה להזיק לסביבה או לעצמם.

על פי המתווה החדש אשר מתחיל לצבור תאוצה בישראל וגם בעוד מגוון רחב של מדינות ברחבי העולם, אדם שיחזיק ברשותו כ-15 גרם של מריחואנה לא יואשם במישור הפלילי.

העונש המקסימאלי שהוא יוכל לקבל יהיה קנס כספי, שזה כמובן הרבה פחות חמור מאשר פתיחת תיק פלילי שעלולה לפגוע בצורה משמעותית מאוד בעתיד של אותו אדם.

זוהי הסיבה שאתם צריכים לפנות אל עורך דין פלילי במידה ונתפסתם כאשר אתם מחזיקים מריחואנה לשימוש אישי. בחלק נכבד מהמקרים השוטרים בשטח אינם מכירים את החוק החדש ויכולים לעשות טעויות שעלולות להיות משמעותיות מאוד בעתיד שלכם.

התייעצות עם עורך דין פלילי תסייע לכם להבין בדיוק מה החוק אומר לגביכם וכמובן כיצד עליכם לפעול על מנת שתוכלו להחזיר את חייכם בחזרה למסלולם התקין.

החוק הרבה יותר מורכב ממה שנדמה לכם בתחילת הדרך – כאשר העונש הראשוני על פי המדיניות החדשה יהיה קנס כספי. בפעם השנייה הקנס יוכפל, ואילו רק בפעם השלישית תהיה המשטרה רשאית לעצור את אותו אדם על מנת להפוך את הטיפול לטיפול פלילי.

כמובן שחשוב מאוד בכל שלב להתייעץ עם עורך דין פלילי על מנת שתוכלו לדעת בוודאות מה צופן לכם העתיד, וכיצד תוכלו להפוך את האישום הפלילי ללא כלום.

זה אולי בתחילה נשמע כמו משהו שהוא לא אפשרי, אך העונש על גידול מריחואנה הינו רחב במיוחד ויכול להשתנות בהתאם לראיות בשטח.

רוצה לקבל ייעוץ משפטי? השאר פרטים עכשיו!
עורכי הדין ינובסקי וטייב
לקבלת ייעוץ מעורך דין

השאירו פרטים ועו"ד יחזור אליכם בהקדם

Call Now Button

לשיחת ייעוץ ראשונית: