תפריט

עורך דין סמים

עבירות סמים למיניהן הן מהמורכבות והמסועפות ביותר שקיימות.

חלק מהמקרים מתקצרים בבית המשפט, מאחר ועורך דין סמים מצליח להראות צדדים נוספים בעבירה או להטיל אותה בספק, ולעתים מדובר בתהליך ארוך ומייגע – שאתם לא חייבים לעבור לבד.

קצת על עבירות סמים

עבירות סמים הן נפוצות ביותר, וניתן לאתר אותן גם באנשים שאינם "פושעים" אם מדובר בשימוש עצמי של סם קל.

אחוז האנשים שצורכים בשימוש עצמי מריחואנה או חשיש גבוה מאוד, ומדובר גם באנשים נורמטיביים שמנהלים אורח חיים איכותי ושגרתי.

לצד העוברים ה"קלים" על עבירות סמים, קיימות עבירות רבות נוספות בתחום הסמים – כמובן סחר וייצור, הברחה וייבוא של סמים, החזקה ואספקה לפי דרישה ("דילרים" של סמים), הדחה של קטין או קטינה לשימוש בסם, שימוש בסמים בתקופת הצבא ועוד.

כיום, אפילו אם ברשותך כלי לשימוש – באנג או ייצור סמים, מיכלי ייצור, עדניות צמחים הממוקמות בתוך סביבה שנראה כי מטרתה לגדל בהן סמים – כל אלו הם גם עבירות סמים עם תוקף של עבירות סמים.

על פי החוק, לחלק מהאזרחים יש היתר רפואי לשימוש בסמים (לרוב סמים קלים – מריחואנה, אך לעתים ניתן גם היתר שימוש רפואי לסמים סמויי מורפיום וכדומה לשיכוך כאבים במקרה של מחלות קשות), אך ההיתר הוא אישי כמובן ואין לנצלו לרעה.

חובה להתייעץ עם עורך דין סמים המתמחה בעבירות סמים מיד אם אדם נעצר כחשוד בביצוע עבירת סמים, כבר מיידית עם ביצוע העבירה והכנסה למעצר או לתחקור, שכן עורך דין מנוסה יכול להוביל מצב של הטלת ספק בראיות, הקטנת העונש, ובמקרים רבים גם זיכוי מלא ואי הרשעה.

סמים קלים וסמים קשים ואיך עורך דין סמים יכול לעזור

החוק אינו מבדיל או מבחין (לכאורה) בין סם קל (מריחואנה, גראס, קנאביס, חשיש) לסם קשה (קוקאין, אופיום, מורפיום, הרואין, אקסטזי ועוד), כלומר – גם עבירות סמים קלים נחשבות עבירות ויש להן תוקף של עבירות.

ההבדל העיקרי בין עבירת סם קל לסם קשה מתבטאת בעיקר בענישה הניתנת ובאפשרויות תמרון חומרת הענישה.

העונשים משתנים בהתאם לעברו הפלילי של החשוד, סיבות ביצוע העבירה, סוג הסם וחוזקו – וכמו כן וחשוב עד מאוד – מצבו האישי והנפשי של החשוד.

באופן כללי – עורך דין סמים טוב ובעל ניסיון יכול כמעט בוודאות להוביל לסגירת תיק עבירת סמים עבור תיק ראשוני של החזקת סמים קלים לשימוש באופן עצמי כאשר מדובר באדם נורמטיבי ללא עבר פלילי – התיקים הללו בדרך כלל לא מגיעים אפילו לבית המשפט אם כי התיק נסגר עוד לפני כן, לכן כדאי מאוד להתייעץ מיידית עם עורך דין מנוסה ובעל שם ברגע שהתהליך התחיל כדי למנוע ממנו להתגלגל ולהתגבר.

עורך דין בארי מיסקביץ' ועורך דין שי טייב
לקבלת ייעוץ מעורך דין
עשוי לעניין אותך
עדות כבושה

בכל הליך משפטי חשוב מאוד לשים את כל האמת על השולחן, על מנת שיהיה ניתן לקבל את התמונה המלאה וכך להגיע אל חקר האמת. ישנם

סעיף 60א

הקדמה סעיף 60א לחוק סדר הדין הפלילי – מה הוא אומר? כיצד ניתן להגדיל את הסיכוי להימנע מכתב אישום? האם כל חשוד מקבל מכתב שימוע

נהיגה בשכרות

הקדמה מותר 1/3 בירה? בדיקת הגילוי המשטרתית – כך זה קורה שלב אחר שלב סירוב לבדיקת שכרות מה עושים כשכמות האלכוהול בבדיקה יוצאת גבולית? ליקויים

משפט פלילי

העידן שבו אנחנו חיים הוא עידן שבו כולנו מרגישים מאוד מתקדמים וטכנולוגיים. בלחיצת כפתור אחת אנחנו יכולים ליצור קשרים עם אנשים שנמצאים מעבר לים, לעשות

עורך דין סמים

עבירות סמים למיניהן הן מהמורכבות והמסועפות ביותר שקיימות. חלק מהמקרים מתקצרים בבית המשפט, מאחר ועורך דין סמים מצליח להראות צדדים נוספים בעבירה או להטיל אותה

ייצוג בעבירות רצח

אנשים שואלים אותי על בסיס קבוע איך אני מעז. איך אני לא מתבייש. איך אני לא נבוך – לייצג רוצחים. מה שהם לא יודעים זה

הסדר חוב

הקדמה הוכחת פירעון: "הנשק" של החייבים למי מתאים פתרון של הסדרי חוב? הסדרי חובות בחברות ותאגידים "האם יכולים לעשות לי תספורת?" קיבלתם הודעה על עיקול

השאירו פרטים ועו"ד יחזור אליכם בהקדם

Call Now Button

לשיחת ייעוץ ראשונית: