תפריט

עורך דין סמים

הואשמת בעבירות הקשורות בסמים, כדאי שתכיר :

קיימות מספר עבירות בפקודת הסמים המסוכנים, חלקן עבירות חמורות וחלקן קלות

בעיקרון ניתן לחלק את עבירות הסמים לעבירות שימוש ולעבירות של סחר ויבוא/ יצוא, כאשר האחרונים הן העבירות החמורות ביותר בפקודה.

העבירות החמורות שבפקודת הסמים באים לידי ביטוי בעונשים חמורים המוטלים על מי שנאשם בהם.

בחלק נרחב מהמקרים ניתן בניהול נכון של התיק להביא לעונשים מקלים גם בעבירות החמורות. עורך דין שהוא מומחה בעבירות סמים מצליח להראות צדדים כשלים בראיות או להטיל אותה בספק את עצם קיום העבירה. מדובר בניהול תיק הדורש מיומנות, ניסיון והכרת החוק והפסיקה הרלוונטית.

משרדנו מתמחה בייצוג נאשמים שזוהי הסתבכותם הראשונה והם לרוב נעדרי עבר פלילי. ייצוג נאשמים נעדרי עבר פלילי דורש התייחסות מיוחדת ושונה, שכן מדובר בנאשמים שלהם אינטרסים נוספים מלבד חומרת העונש. 

למה מומלץ להיעזר בעורך דין סמים

כאשר מוגש כנגד נאשם בעבירות סמים כתב אישום, מומלץ ביותר להסתייע בשרותיו של עו"ד פלילי, לא כל עו"ד מבין ומכיר את התחום, מדובר בתחום התמחות ספציפי וחשוב מאוד שעורך הדין המייצג הוא בעל ניסיון ויכולת ניהול אסטרטגיית הגנה נרחבת בתחום הסמים.

מניסיון שלנו, לרוב בעבירות סמים מדובר באנשים נטולי עבר פלילי שאינם מכירים את ההליך הפלילי, ולעתים מדובר בחקירה ראשונה שלהם בחיים.

על החשיבות בהתנהלות בחקירת משטרה דובר ונכתב רבות, על החשיבות להגיע לחקירה מוכן, לדעת מה הולך לקרות, להכיר תרגילי חקירה ואת הזכויות שלך כנחקר באזהרה.

חקירה זה מעמד מאוד מלחיץ ולעתים גם נחקרים שלא ביצעו כל עבירה, מכח הלחץ והחרדה שהם נמצאים בו, עושים טעויות שלאחר מכן קשה מאוד לתקן.

מידע נוסף על עבירות סמים

לא כל האנשים מודעים לכך, אך האמת היא שבית המשפט קבע בצורה חד משמעית מספר פעמים שהזכות להיוועץ בעו"ד וזכות השתיקה אלה הן שתי זכויות יסוד חוקתיות. משמעו

עבירות סמים הן נפוצות ביותר, וכפי שנאמר ניתן לרוב מדובר באנשים שאינם "פושעים" אם מדובר בשימוש עצמי של סם או אם מדובר בסחר או יבוא/ יצוא.

לעתים גם חבר שנותן לחבר אחר שלו כמות סם (גם מזערית) יכול להיות מואשם בסחר בסמים!

עוד דוגמה שחוזרת על עצמה הרבה פעמים אצל הלקוחות שלנו – אדם מחזיק כמות סם שהיא לצריכתו העצמית, אך מאחר והחומר היה מחולק למנות, יכולה לקום אינדיקציה לסחר בסמים.

על כן, לחקירה הראשונית במשטרה אפקט מכריע בעתידו של התיק.

כיום בישראל אחוז האנשים שצורכים בשימוש עצמי מריחואנה או חשיש גבוה מאוד, ומדובר גם באנשים נורמטיביים שמנהלים אורח חיים איכותי ושגרתי.

לצד העוברים ה"קלים" על עבירות סמים, קיימות עבירות רבות נוספות בתחום הסמים – כמובן סחר וייצור, הברחה וייבוא של סמים, החזקה ואספקה לפי דרישה ("דילרים" של סמים), הדחה של קטין או קטינה לשימוש בסם, שימוש בסמים בתקופת הצבא ועוד.

כיום, אפילו אם ברשותך כלי לשימוש – באנג או ייצור סמים, מכלי ייצור, אדניות צמחים הממוקמות בתוך סביבה שנראה כי מטרתה לגדל בהן סמים – כל אלו עשויים להעיד על עבירות סמים חמורות.

על פי החוק, לחלק מהאזרחים יש היתר רפואי לשימוש בסמים (לרוב סמים קלים – מריחואנה, אך ההיתר הוא אישי כמובן ואין לנצלו לרעה).

לא אחת נתפס קנאביס רפואי אצל מי שאינו מחזיק ברישיון, עניין כזה עלול לסבך גם את מי שנתפס אצלו וגם את מחזיק הרישיון שעלול לאבד אותו ואף להיות מואשם בסחר בסמים.

במקרים כאלו ניהול ההגנה, מתן ההסבר, וייעוץ טרם חקירה הוא ה"גיים צ'ינג'ר", מאחר ולרוב עבירה כזאת נעשית בתום לב.

באחד המקרים, נתפס אדם שברכבו נתפס ג'וינט אחד של קנאביס רפואי בזמן שאדם אינו מחזיק ברישיון. לאחר בחינת התיק וסקירת הראיות הצלחנו להראות כי מדובר בג'וינט ששכח אחיו ברכב יום קודם כאשר עשה שימוש ברכב. עד סגירת התיק היו חשופים האחים לכתבי אישום ואיבוד הרישיון.

חובה להתייעץ עם עורך דין סמים המתמחה בעבירות סמים מיד אם אדם נעצר כחשוד בביצוע עבירת סמים ולפני והמעצר, שכן עורך דין מנוסה יכול להוביל מצב של הטלת ספק בראיות, הקטנת העונש ובמקרים רבים גם לזיכוי מלא ואי הרשעה.

ת הדברים היא שברגע שבו עוצרים אתכם לחקירה על השוטרים לדווח לכם שמותר לכם ושזו זכותכם המלאה להיוועץ בעורך הדין שלכם. למעשה כל אדם שנחקר ולא משנה על איזו עבירה, רשאי להתייעץ עם עורך דין מקצועי שיוכל לעזור לו וללוות אותו לכל אורך הדרך.

במידה ולא הציעו לכם להיוועץ עם עו"ד משלכם – זו הפרת זכויות נחקר וכדאי לכם מאוד לדבר עם עורך הדין שלכם בהקדם על כך. המשימה של עוה"ד היא לוודא שהחקירה מתנהלת בצורה נכונה, חוקית ובעיקר, שהחקירה לא פוגעת בזכויותיו של הנחקר. בנוסף לכל אלה,

חשוב להיות מודעים לכך שחובה על המשטרה להודיע לאדם הנחקר למה בכלל חוקרים אותו. כלומר, מדוע הוא זומן לחקירה?

איזה עבירות פליליות המשטרה מייחסת לו ואיזה חשדות יש למשטרה כלפיו עד כה? לא מדובר על רצונם הטוב של החוקרים אלא על חובתם לדווח לכם מדוע אתם עצורים ולמה חוקרים אותכם. כל הפרטים הללו חשובים מאוד כי אם תדעו את הדברים האמורים, תדעו איך להתנהג, תוכלו להרגיש רגועים יותר ולפחות ותבינו להיכן מועדות פניכם.

רוצה לקבל ייעוץ משפטי? השאר פרטים עכשיו!

סמים קלים וסמים קשים ואיך עורך דין סמים יכול לעזור

החוק אינו מבדיל או מבחין (לכאורה) בין סם קל (מריחואנה, גראס, קנאביס, חשיש) לסם קשה (קוקאין, אופיום, מורפיום, הרואין, אקסטזי ועוד), כלומר – גם עבירות סמים קלים נחשבות עבירות ויש להן תוקף של עבירות. למרות ההקלות שקיימות היום לגבי סם מסוג קנאביס.

יש לזכור שגם דו"ח על החזקת סמים מתועד ונשמר ברישומי המשטרה. עצם תשלום הדו"ח הינו הודאה בעבירה!

עורך דין שי טייב
עורך דין בארי מיסקביץ'

עבירות סמים - עונש

ההבדל העיקרי בין עבירת סם קל לסם קשה מתבטאת בעיקר בענישה הניתנת ובאפשרויות תמרון חומרת הענישה.

העונשים משתנים בהתאם לעברו הפלילי של החשוד, כמו :

  • נסיבות ביצוע העבירה
  • סוג הסם וחוזקו
  • מצבו האישי והנפשי של החשו.

 כאשר אנחנו ניגשים לטיפול בתיק, אנחנו משכללים את כל הנתונים האישיים של הנאשם בשילוב עם ניתוח מעמיק של הראיות. לעתים גם אם נראה כי הראיות כנגד נחקר או נאשם הם חזקות, תמיד ניתן לערער עליהם ולהציגם בפני בית המשפט או המאשימה בתיק.

באופן כללי – עורך דין סמים טוב ובעל ניסיון יכול כמעט בוודאות להוביל לסגירת התיק או לכל הפחות להפחתה משמעותית בענישה בעבירת סמים עבור תיק ראשוני של החזקת סמים קלים.

חשוב מאוד לנאשמים שהם נטולי עבר פלילי (יותר מכאלה שהם בעלי עבר פלילי) להסתייע בעו"ד שלא רק יחשוב על העונש הסופי אלא על המשמעויות על עתידו של הנאשם, הן בקבלה לעבודה, קבלת סיווג בטחוני, גיוס לגופי בטחון וכו'.

בישראל הרשעה פלילית נחשבת עדיין לאות קין ומתייחסים לכך ברצינות רבה, מה שעלול להביא לפגיעה בעתידו של אדם.

יש לזכור שגם תיק שנסגר ולא הגיע לפתחו של בית המשפט אינו נעלם, חמור מכך – הוא נשאר כרישום בגיליון הפלילי למשך שנים רבות וזאת מבלי שנוהל הליך או שניתנה לחשוד הזדמנות לטעון את טענותיו.

על כן, גם אם התיק כנגד החשוד נסגר, חשוב באיזו עילה הוא נסגר, ולרוב תיקים אלו נסגרים בעילה של היעדר עניין ציבורי או היעדר ראיות. סגירה תחת עילות אלו משאירה עננה של קלון על הנחקר.

עו"ד פלילי יכול להגיש בקשה למחיקת הרישום או לחנינה (למחיקת הרישום). מדובר בהליך שדורש מומחיות ואסטרטגיה כדי להביא לתוצאה המיוחלת.

התייעצות עם עו"ד פלילי עוד מרגע החקירה ואף בשלב העיכוב/ מעצר הינה בעלת חשיבות קרדינלית לניהול התיק, בטח ובטח לאחר הגשת כתב אישום או בקשה למעצר עד תום הליכים.

חשוב לזכור גם אם התיק נסגר באחת העילות ה"הבעייתיות" שאינם "חוסר אשמה פלילית" זה לא סוף הסיפור ניתן בהחלט לפעול למחיקת הרישום או שינוי עילת הסגירה.

נשמח לעזור גם לכם!

כל הסיבות לפנות למשרד עו''ד ינובסקי & טייב

עורכי דין במשרדנו הם אנשי מקצוע שעוסקים בתחום המשפט הפלילי מזה שנים רבות. לכן, אם אתם יכולים לפנות אלינו ולקבל ייעוץ מקצועי, עדיף שתעשו זאת כמה שיותר מהר. עורכי דין שלנו הם אנשי מקצוע אדיבים שזמינים עבור הלקוחות שלנו תמיד, ובנוסף לכך, יש לנו מוניטין בענף הזה. התקשרו אלינו בכל שעה ותראו שבסופו של דבר אנחנו נוכל לעזור לכם לצלוח את הסיטואציה שאליה נקלעתם.

רוצה לקבל ייעוץ משפטי? השאר פרטים עכשיו!
עורכי הדין ינובסקי וטייב
לקבלת ייעוץ מעורך דין
עשוי לעניין אותך
סירוב לבדיקת שכרות

הקדמה שינוי חקיקה – שינוי גישה באילו מצבים מותר לשוטר לבצע בדיקת שכרות? מה ייחשב כסירוב לביצוע בדיקת שכרות? מדוע מומלץ להיוועץ בעורך דין תעבורה?

נהיגה תחת השפעת סמים

הקדמה נהיגה תחת השפעת סמים מה קובע החוק בנושא יש לי רישיון לקנאביס רפואי זה תקף? כיצד נעשית בדיקה לאיתור שרידי סם? מתי שוטר מורשה

עורך דין תעבורה 24/7

במאמר זה נסקור: הקדמה עבירות תעבורה ואני החשיבות שבזמינות של עורך דין תעבורה 24/7 סביבת האירוע עצת הזהב – תתקשר צור קשר   עורכי הדין

נהיגה באמצעות רישיון זר

במאמר זה נסקור: הקדמה מתי מותר לנהוג באמצעות רישיון נהיגה זר? רישיון נהיגה לעולים חדשים סוגיית הביטוח האם ישראלי שאינו מתגורר בישראל יכול לבקר בה

השאירו פרטים ועו"ד יחזור אליכם בהקדם

Call Now Button

לשיחת ייעוץ ראשונית: