עבירות סמים

עבירות סמים למיניהן הן מהמורכבות והמסועפות ביותר שקיימות. חלק מהמקרים "מסתבכים" ומתארכים בבית המשפט, מאחר ועורך הדין הכשרוני מצליח להראות צדדים נוספים בעבירה או להטיל אותה בספק, ולעיתים מדובר בתהליך ארוך ומייגע – שאתם לא חייבים לעבור לבד.

בתור קרוב משפחה של אדם שנפל לסמים וליווי אישי שלו בתהליך, אני מצוייד בשלל הכלים הרגשיים והמקצועיים לטפל במקרי עבירות סמים בדרך הטובה והמקיפה ביותר.

קצת על עבירות סמים

עבירות סמים הן נפוצות ביותר, וניתן לאתר אותן גם באנשים שאינם "פושעים" אם מדובר בשימוש עצמי של סם קל. אחוז האנשים שצורכים בשימוש עצמי מריחואנה או חשיש גבוה מאוד, ומדובר גם באנשים נורמטיבים שמנהלים אורח חיים איכותי ושגרתי. לצד העוברים ה"קלים" על עבירות סמים, קיימות עבירות רבות נוספות בתחום הסמים – כמובן סחר וייצור, הברחה וייבוא של סמים, החזקה ואספקה לפי דרישה ("דילרים" של סמים), הדחה של קטין או קטינה לשימוש בסם, שימוש בסמים בתקופת הצבא ועוד. כיום, אפילו אם ברשותך כלי לשימוש או ייצור סמים – באנג, מיכלי ייצור, עדניות צמחים הממוקמות בתוך סביבה שנראה כי מטרתה לגדל בהן סמים – כל אלו הם גם עבירות סמים עם תוקף של עבירות סמים.

על פי החוק, לחלק מהאזרחים יש היתר רפואי לשימוש בסמים (לרוב סמים קלים – מריחואנה, אך לעיתים ניתן גם היתר שימוש רפואי לסמים סמויי מורפיום וכדומה לשיכוך כאבים במקרה של מחלות קשות), אך ההיתר הוא אישי כמובן ואין לנצלו לרעה.

חובה להתייעץ עם עורך דין פלילי המתמחה בעבירות סמים מיד עם אדם נעצר כחשוד בביצוע עבירת סמים, כבר מיידית עם ביצוע העבירה והכנסה למעצר או לתחקור, שכן עורך דין מנוסה יכול להוביל מצב של הטלת ספק בראיות, הקטנת העונש, ובמקרים רבים גם זיכוי מלא ואי הרשעה.

סמים קלים וסמים קשים ואיך החוק רואה אותם

החוק אינו מבדיל או מבחין (לכאורה) בין סם קל (מריחואנה, גראס, קנאביס, חשיש) לסם קשה (קוקאין, אופיום, מורפיום, הרואין, אקסטזי ועוד), כלומר – גם עבירות סמים קלים נחשבות עבירות ויש להן תוקף של עבירות. ההבדל העיקרי בין עבירת סם קל לסם קשה מתבטאת בעיקר בענישה הניתנת ובאפשרויות תמרון חומרת הענישה. העונשים משתנים בהתאם לעברו הפלילי של החשוד, סיבות ביצוע העבירה, סוג הסם וחוזקו – וכמו כן וחשוב עד מאוד – מצבו האישי והנפשי של החשוד.

באופן כללי – עורך דין טוב ובעל ניסיון יכול כמעט בוודאות להוביל לסגירת תיק עבירת סמים עבור תיק ראשוני של החזקת סמים קלים לשימוש באופן עצמי כאשר מדובר באדם ללא עבר פלילי ונורמטיבי – התיקים הללו בדרך כלל לא מגיעים אפילו לבית המשפט אם כי התיק נסגר עוד לפני כן, לכן כדאי מאוד להתייעץ מיידית עם עורך דין מנוסה ובעל שם ברגע שהתהליך התחיל כדי למנוע ממנו להתגלגל ולהתגבר.

שתף את המאמר

Print
Twitter
WhatsApp
Email
LinkedIn
Google+
Facebook

לקבלת שיחת ייעוץ מידיית!

עשוי לעניין אותך