תפריט

זיוף מסמכים

רוב האנשים אינם יודעים זאת אך עבירת זיוף מסמכים הינה עבירה נפרדת מאשר עבירת הזיוף הרגילה.

סעיף 420 לחוק העונשין דן באופן ספציפי על נאשם אשר השתמש במסמך מזויף למטרה כזאת או אחרת. חשוב להדגיש כי הסעיף לחוק קובע כי הנאשם חייב להיות מודע לכך שמדובר במסמך מזויף, והוא עשה בו שימוש במכוון על מנת להשיג מטרה כזאת או אחרת. עבירת זיוף מסמכים חמורה באותה המידה כמו עבירת הזיוף הרגילה, וישנם מקרים שניתן להאשים אדם בשתי העבירות בעת ובעונה אחת.

כלומר העונש יכול להיות משמעותי הרבה יותר מאשר ציפיתם בתחילת הדרך.

זיוף מסמכים - עם מי להתייעץ

חשוב מאוד לפנות אל עורך דין פלילי מנוסה על מנת שייצג אתכם אל מול רשויות המשפט ויגרום לכך שתוכלו לחזור לשגרה במהירות האפשרית.

נאשמים רבים נוטים להקל ראש בעבירת זיוף מסמכים, ומעדיפים לייצג את עצמם באופן עצמאי על מנת לחסוך בעלויות.

אך מדובר בטעות קריטית שיכולה בסופו של דבר להוביל לכך שתצטרכו לבלות את החודשים או אפילו את השנים הקרובות מאחורי סורג ובריח.

אל תיקחו סיכונים כאשר זה מגיע לעתיד שלכם או לטובת המשפחה שלכם! פנייה אל עורך דין פלילי תהפוך את ההליך להיות הרבה יותר קל עבורכם, ותוכלו לחזור לשגרה בתוך זמן קצר עם ייצוג משפטי הולם ורלוונטי למקרה שלכם.

מהי הענישה על זיוף מסמכים והשימוש בהם?

על פי החוק העונש על זיוף מסמך זהה לעונש על עבירת זיוף רגילה, כאשר חומרת העונש עשויה להשתנות בהתאם לחומרת העבירה.

כאשר הענישה יכולה לנוע החל משנת מאסר אחת לעבירת זיוף קלה יחסית, ועד לחמש שנות מאסר לעבירת זיוף משמעותית. בית המשפט מבדיל בין עבירת זיוף אשר נעשתה ללא כל תחכום מצידו של הנאשם, עבירה מהסוג הזה תוגדר בתור עבירת זיוף קלה בלבד.

אך כאשר מדובר על עבירת זיוף של מסמכים רשמיים כגון תעודת זהות או דרכון, בית המשפט מחמיר מאוד עם הענישה וקובע כי מדובר בעבירת זיוף משמעותית והעונש על עבירה מהסוג הזה הינו בהתאם.

בית המשפט כאמור קובע את חומרת הענישה על פי מגוון רחב של נסיבות, ולכן חשוב מאוד לפנות אל עורך דין פלילי על מנת שינסה למזער את הנזקים.

עורך דין פלילי אשר מכיר את תחום עבירות הזיוף על בוריו ידע בדיוק אילו טענות ניתן לטעון בבית המשפט על מנת להביא למצב שבו העונש יהיה הרבה פחות משמעותי מאשר היה אמור להיות בתחילת הדרך. לעיתים עורך דין פלילי יצליח להביא למצב של ביטול כתב אישום או אפילו ביטול גזר דין על ידי ערעור לערכאות גבוהות יותר, לכן אסור להרים ידיים ובאפשרותכם לפנות בכל שלב לעורך דין פלילי שיעזור לכם לצאת מהסיטואציה שאליה נקלעתם.

רוצה לקבל ייעוץ משפטי? השאר פרטים עכשיו!

אילו הרשאות נדרשות על מנת להאשים אדם בעבירה של זיוף מסמכים?

כאמור כמו שכבר אמרנו, אסור להקל ראש בעבירת זיוף מסמכים שהיא עבירת זיוף לכל דבר ועניין. לכן על מנת שנאשם יורשע בעבירת זיוף של מסמך, התביעה חייבת להוכיח מספר אלמנטים בכדי לשכנע את בית המשפט.

ראשית התביעה מחויבת להוכיח כי המסמך המדובר הוא אכן מסמך מזויף, כאשר המשטרה ברוב המקרים משתמשת בעזרתו של איש מקצוע שמתמחה בתחום וידע לאשר כי מדובר במסמך מזויף.

אך גם חוות דעת של מומחה ניתנת לסתירה על ידי עורך דין פלילי אשר יסייע לכם בהצגת חוות דעת נגדית, אשר ברוב המקרים תמזער את הנזקים ואף תגרום לזיכוי מלא.

אלמנט נוסף שהתביעה חייבת להוכיח על מנת להאשים אדם מסוים בעבירה של זיוף מסמכים זה שהנאשם אכן ידע כי המסמך היה מסמך מזויף.

לא ניתן להאשים אדם בעבירה של זיוף מסמך, אם ידוע כי הנאשם איננו ידע כי המסמך היה מסמך מזויף. במקרה הזה הייצוג של עורך דין פלילי הינה קריטית, שכן הגרסה הראשונית שאותה מוסר הנאשם היא מכרעת ויכולה לעשות את כל ההבדל במהלך המשפט כולו.

לכן החל מהרגע שבו אתם נאשמים בעבירה של זיוף מסמך, חשוב מאוד שתפנו לעורך דין פלילי על מנת שיספק לכם חוות דעת אמינה וייצוג משפטי הולם ומקצועי.

האם יש הבדל בין זיוף מסמכים לשימוש במסמך מזויף?

מערכת המשפט וחוק העונשין אכן עושים הפרדה בין זיוף מסמכים ובין שימוש במסמך מזויף. על המשטרה להוכיח בפני בית המשפט באמצעות בדיקות מעבדה שונות כי המסמך אכן מזויף, ובנוסף גם להוכיח כי הנאשם ידע על כך שהמסמך מזויף.

ההבדל העיקרי בין מזייף מסמך ובין המשתמש במסמך מזויף זה אופן האישום של התביעה.

כאשר עבור מי שזייף את המסמך המשטרה חייבת להוכיח כי המסמך אכן מזויף, והזיוף בוצע באופן ישיר או עקיף על ידי הנאשם. מדובר במספר רב של אלמנטים שהמשטרה מחויבת להוכיח, ולכן עורך דין פלילי יכול להפריך לא מעט מהטענות ולהביא למצב שבו חומרת העונש תרד באופן דרסטי.

מנגד כאשר נאשם מואשם בשימוש במסמך מזויף, המשטרה מחויבת להוכיח כי הנאשם אכן ידע שהמסמך מזויף.

ברוב המקרים המשטרה טוענת כי הזיוף היה ברמה ירודה שכל אדם מן השורה היה יכול לראות, או שמא כאשר קיבל הנאשם לידיו את המסמך נאמר לו כי מדובר במסמך מזויף.

גם במקרה הזה עורך דין פלילי מנוסה יצליח לטעון טענות נגד, ואף להפריך את האישומים על ידי ניסיון רב בתחום הדין הפלילי. זוהי הסיבה שכמעט כל נאשם אשר נאשם בעבירת זיוף מסמכים פונה לעורך דין פלילי על מנת שייצג אותו בצורה נאמנה אל מול רשויות האכיפה ורשויות המשפט במדינת ישראל.

עורך דין שי טייב
דניאל ינובסקי

החשיבות של ייצוג על ידי עורך דין פלילי עבור עבירות זיוף מסמכים

במחשבה ראשונה נדמה כי עבירות הקשורות לזיוף בכלל, וזיוף מסמכים בפרט הן עבירות קלות יחסית אשר ניתנות לייצוג באופן עצמאי – אך זוהי טעות חמורה.

ייצוג בתיק מרמה יכול להפוך את החיים של הנאשם להרבה יותר קלים ופשוטים, כאשר עורך הדין יספק לנאשם את כל המידע הרלוונטי על מנת למנוע טעויות. עורך דין פלילי מגיע עם ידע רב בהליך הפלילי כולו, ובהליך הפלילי הקשור לעבירות מרמה באופן ספציפי. זוהי הסיבה שפנייה אל עורך דין פלילי תגרום לכך שתוכלו לצאת לחופשי בתוך זמן קצר.

כמו שכבר אמרנו העונש על עבירות מרמה וזיוף יכולות לנוע בין שנת מאסר אחת ועד לחמש שנות מאסר בפועל.

אך לא פחות חשוב, מדובר ברישום פלילי אשר יכול להכתים את העתיד שלכם, דבר שיקשה עליכם מאוד במציאת מקום עבודה וחזרה לחיים נורמטיביים. לאורך ההיסטוריה ניתן לראות כי פנייה אל עורך דין פלילי מקלה את העונש בצורה דרסטית, ובחלק לא קטן מהמקרים גורם לזיכוי מלא של הנאשם.

החוכמה היא לדעת כיצד לגשת אל כל משפט, ואילו ראיות ניתנות לסילוק במהירות כך שהאישום כבר לא יראה חמור כמו שהוא היה בתחילת הדרך. זוהי המומחיות של עורך דין פלילי המתמחה בתחום הזיוף ועבירות המרמה.

את הפנייה הראשונה על עבירת זיוף מסמכים תקבלו מיחידה להונאה של המשטרה, מדובר בגוף מנוסה אשר אסור להתמודד מולו באופן עצמאי.

פנייה לעורך דין תגרום לכך שיהיה מאחוריכם איש מקצוע מנוסה אשר ידע להתמודד עם רשויות האכיפה השונות. עורך דין פלילי מתמודד מידיי שנה עם מאות תיקי מרמה שונים, ולכן אתם יכולים להיות בטוחים שאתם נמצאים בידיים המנוסות והמקצועיות ביותר.

כאשר יהיה מאחוריכם איש מקצוע מנוסה, תוכלו להרגיש בטוחים יותר בעצמכם ותמיד יהיה לכם אל מי לפנות על מנת לקבל מידע או להשמיע את הבעיות שלכם.

זוהי המומחיות שלנו, ואנו נשמח לסייע לכם על מנת שתוכלו לחזור במהירות לחיי שגרה נורמטיביים.

עורך דין בארי מיסקביץ' ועורך דין שי טייב
לקבלת ייעוץ מעורך דין
עשוי לעניין אותך
הטרדה מינית

אזרחים רבים במדינת ישראל מואשמים בהטרדה מינית על אף כי הם סבורים אחרת לחלוטין. אחת מהבעיות המרכזיות היא חוסר הבהירות בכל הקשור להגדרה של מה

החוק למניעת אלימות במשפחה

על פי ספר החוקים עבירה של אלימות במשפחה היא עבירה פלילית משמעותית בפני עצמו, אשר נבדלת מעבירות אלימות רגילות. הדרך הטובה ביותר להבין את המשמעות

אלימות בתוך המשפחה

הקדמה העונש על אלימות בתוך המשפחה​ המעצר המשטרתי והוכחת החפות עבירת אלימות שאיננה פיזית הוטל עליכם צו הגנה או שאתם צפויים למאסר? יש מה לעשות

עורך דין סחיטה באיומים

מתוך אינספור עבירות שאדם עלול לבצע, אין ספק שעבירה של סחיטה באיומים הינה עבירה חמורה יחסית. כיוון שהמקרים הללו חוזרים ונשנים במדינת ישראל, זה טבעי

עורך דין אלימות במשפחה

המשפחה שלנו היא המקום המוגן. המקום שאליו הגענו כשנולדנו, ואומנם כולנו יודעים שלא ביקשנו אותה ולא בחרנו בה, אך רוב האנשים יודעים לומר עד כמה

הדחת קטין לשימוש בסמים

הדחת קטין לסמים היא סוגיה מורכבת שעיקרה עבירה פלילית מהחמורות ביותר, חומרתה של עבירה פלילית זו באה לידי ביטוי בכך שעונשה עלול להגיע לכדי עשרים

עבירות תנועה על אופניים חשמליים

אופניים חשמליים הפכו לכלי רכב פופולארי בישראל. האופניים נחשבים לכלי מהיר, זמין, זול ולא מזהם שמאפשר לנוע בעיר בחופשיות גדולה תוך הימנעות מפקקים. העלייה בפופולאריות

עבירות תנועה על קורקינט חשמלי

קורקינט חשמלי הוא כלי הרכב שנתח השוק שלו הכי צומח כיום במדינת ישראל. סיבוב קצר ברחובות תל אביב יאשש את הנתון הזה כאשר גם בערים

רכיבה ללא קסדה על אופניים

רכיבה ללא קסדה על אופניים היא לא רק מסוכנת אלא גם אסורה על פי חוק, שוטר או פקח שיבחין בכם רוכבים על אופניים לא אמצעי

רכיבה ללא קסדה על קורקינט

רכיבה ללא קסדה על קורקינט חשמלי היא מסוכנת מצד אחד ולא חוקית מצד שני, שימו לב כי פקח או שוטר שיתפסו אתכם נוהגים בקורקינט ללא

שימוש בטלפון בזמן רכיבה על קורקינט

בסיבוב קצר ברחובות תל אביב תוכלו לראות נהגי קורקינטים רבים שמשתמשים בטלפון בזמן הנהיגה, הנהגים הללו מעמידים את עצמם בסכנה משמעותית, שכן כל פקח או

השאירו פרטים ועו"ד יחזור אליכם בהקדם

Call Now Button

לשיחת ייעוץ ראשונית: