שפה
תפריט

תקיפת בן או בת הזוג

תקיפה של בן או בת הזוג עלולה להציב אתכם מול ענישה מחמירה ביותר, וזאת לאור ריבוי של מקרים אשר הסתיימו גם ברצח. כל המידע לגבי תקיפה והגדרות בחוק.

בשנה האחרונה לא ניתן להתעלם מהמספרים המחרידים אודות נשים כמו גם גברים אשר נרצחו על ידי בני הזוג.

על אף כי לרוב מדובר בתקיפה של גברים, גם נשים עלולות לתקוף באלימות מילולית או פיזית את בן הזוג, ובכך למצוא עצמן עומדות מול מערכות אכיפת החוק.

תקיפה של בן או בת זוג – עלולה להסתיים גם ברצח

למעשה, לאור העובדה כי אלימות בין בני זוג יכולה להסלים באופן מהיר ביותר עד לכדי רצח, נוקטת מערכת המשפט במדיניות ענישה מחמירה ביותר אשר כוללת בין היתר קנסות כבדים, עונש מאסר בפועל או על תנאי כמו גם צו הרחקה מבן או בת הזוג.

דניאל ינובסקי
עורך דין בארי מיסקביץ' ועורך דין שי טייב

כיצד מגדיר החוק תקיפה של בן או בת הזוג?

ע"פ עורכי דין פלילים אשר להם שנים של ניסיון בתחום הפלילי,  החוק במדינת ישראל מגדיר תקיפה כמצב בו אדם מפעיל כוח כנגד אדם אחר, בלי הסכמה. למעשה, מדובר בהפעלת כוח בכל הדרגות אשר מהווה פגיעה בפרט, ולכן גם דחיפה יכולה להיחשב כתקיפה.

יחד עם זאת, במידה והתרחשה תקיפה לכאורה כלפי בן משפחה, העברה של תקיפה תהפוך לתקיפה בנסיבות מחמירות, כאשר ע"פ החוק אין חובה להוכחה כי נגרם נזק, אלא כי התוקף עשה זאת מתוך כוונה לפגוע ולהזיק.

על כן, גורמי המשפט נוטים לפסוק לחומרה במקרים מהסוג הזה, לעיתים אף כפול ומכופל מהעונש הרגיל על תקיפה, והוא יכול לעמוד על בין 4-8 שנות מאסר בפועל.

אולם, חשוב לזכור כי בן/בת זוג חייבים להיות ידועים בציבור בכדי להגיש כתב אישום בגין נסיבות כאלו, אולם חשוב לזכור כי במידה והיה מדובר במעשה אשר התרחש באופן חד פעמי, התיק ייסגר.

רוצה לקבל ייעוץ משפטי? השאר פרטים עכשיו!

חובת דיווח של מוסדות רפואיים בגין תקיפה של בן או בת הזוג

חשוב לזכור כי ע"פ חוק מוסדות רפואיים אשר חוששים כי בוצעה תקיפה של רקע בן הזוג מחויבים להודיע לגורמי אכיפת החוק ובראשם משטרת ישראל על החשש הזה, כאשר ברוב הפעמים תתבצע בדיקה ראשונית.

לעיתים, כפי שמסבירים עורכי דין אשר פועלים בתחום ניתן להרשיע אדם רק על בסיס עדות אחת, גם אם לא מדובר בבן/בת הזוג אשר הותקפו.

לכן, בעת פנייתכם לקבלת טיפול רפואי באם אכן הותקפתם זכרו כי הצוותים הרפואיים מחויבים לדווח אודות המקרה, כאשר הצעד הראשוני של משטרת ישראל יהיה לעצור את התוקף לתקופה של 24 שעות לכל היותר ולאחר מכן יתבצע שימוע אל מול השופט אשר יחליט להורות על הארכת המעצר לצורכי חקירה או שחרור הביתה.

לעיתים, לצורך הגנה יבקשו השוטרים לגשת למקלט בעבור נשים מוכות או למקום מסתור אחר, וזאת בשל חשש מסכנה לבריאותכם. ברוב המקרים, נוטים בתי המשפט לפסוק לטובת המותקף ובכך למנוע את המגע בין בני הזוג, ע"י מתן צו הרחקה. אי מילוי של צו ההרחקה מהווה עבירה על החוק, כאשר גם בגין זה ניתן לקבל עונשים כבדים מאוד.

יחד עם זאת, במדינת ישראל אין חובה של אזיק אלקטרוני, ועל כן לצערנו אנו עדים לכך שהתקיפות מסלימות עד לכדי רצח לעיתים, או חבלה בנסיבות מחמירות אשר גורמת לנזק ממשי בעבור המותקף.

יתרה מכך, לא ניתן להתעלם גם מהאספקט הרגשי אשר גורם לתחושה של פחד, חרדה כמו גם שיבוש משמעותי באורח החיים, ועל כן ישנה חשיבות רבה בעת שהתקיפה התרחשה לפנות לטיפול רפואי מידי כמו גם לעדכן בדבר התקיף עורך דין אשר יכול לתת את ההגנה המשפטית הטובה ביותר.

חשיבות הפנייה לעורך דין אשר מתמחה בתחום

כאמור, עבירות תקיפה של בני זוג הן לצערנו תקיפות נפוצות אשר מתרחשות בכל יום בכל רחבי הארץ.

לאור המודעות הגדלה של הציבור להליכים המשפטיים הסבוכים כמו גם לעובדה כי רבים מהתוקפים אינם שומרים על מרחק, רבים חוששים מהגשת תלונה כנגד התוקף.

אולם, לאור מקרים טרגיים אשר התרחשו בעבר ניתן לומר כי אם אדם תקף באלימות, גם אם מדובר באלימות מילולית פעם אחת, המצב עשוי להסלים עד לכדי רצח.

על כן, התייעצות עם עורך דין מומחה לתחום תסייע לכם באופן ממשי להתנהל בצורה הטובה ביותר במסגרת של הליך פלילי אשר יתחיל בעת הגשת התלונה, כמו גם יגבש חומר ראיות אשר כולל תשאול של החברים ובני המשפחה, מעבר על התיק הרפואי ותיעוד הפגיעה כמו גם הגשת תביעה אל מול התוקף בהליך פלילי או הליך אזרחי.

לאור העובדה כי בתי המשפט רואים בחומרה את נושא התקיפה, ניתן לראות איך בשנים האחרונות תוקפים רבים נכנסו לשנים רבות לבתי הכלא כמו גם שילמו קנסות ופיצויים לקורבנות.

לכן, קשר השתיקה בנושא הזה חייב להישבר והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא ע"י פנייה לעורך דין אשר ייתן את התמיכה המשפטית.

בנוסף לכך, במידה והותקפתם ע"י בן/בת הזוג חשוב לזכור כי כיום ניתן לקבל טיפול פסיכולוגי ורגשי מלא מעט ארגונים כמו גם מוסדות אשר מאפשרים לקבל טיפול ובכך להשיב את שגרת החיים לכפי שהייתה, בייחוד באם מדובר בנשים מוכות אשר להן ילדים.

כיום ישנם מקלטים רבים אשר מתנהלים בדיסקרטיות מוחלטת ומאפשרים לקבל הגנה פיזית מפני התוקף, באם הוא אכן מסתובב חופשי.

מדובר בפלטפורמה משמעותית ביותר בעבור נשים אשר כך יכולות לקבל הגנה במשך 24 שעות מפני התוקף שלהן, כמו גם לנהל את ההליך המשפטי ממקום אובייקטיבי, נוח ונעים אשר מכיל סיוע של גורמים מקצועיים אשר בקיאים בתחום. 

עורך דין שי טייב
עורך דין בארי מיסקביץ'
רוצה לקבל ייעוץ משפטי? השאר פרטים עכשיו!
עורך דין בארי מיסקביץ' ועורך דין שי טייב
לקבלת ייעוץ מעורך דין
עשוי לעניין אותך
האם יש כזה דבר אלימות ללא הרשעה?

אלימות, למרות שכולנו היינו רוצים שלא תהיה קיימת בחברה שבה אנו חיים, היא חלק מחיינו. לכן עולה השאלה מה עושים במצבים כאלה והאם יש לנו

בלוג

הבלוג המשפטי של משרד עו"ד פלילי מיסקביץ' & טייב

נהיגה במהירות מופרזת

הקדמה אמצעי אכיפת עבירות המהירות בישראל העונש על נהיגה במהירות מופרזת מה קורה כשעוצרים אותי על נהיגה מעבר למהירות המותרת? כיצד מתמודד העו"ד עם אישום

מכירת אלכוהול לקטינים

הקדמה מהו העונש הצפוי לנאשם בגין אספקת או מכירת אלכוהול לקטינים? להתמודד עם חקירת משטרה ואישומים על מכירת אלכוהול לקטינים לא ידעתם שהקונה הינו קטין?

תקיפת בן או בת הזוג

הקדמה תקיפה של בן או בת זוג – עלולה להסתיים גם ברצח כיצד מגדיר החוק תקיפה של בן או בת הזוג?​ חובת דיווח של מוסדות

סעיף 60א

הקדמה סעיף 60א לחוק סדר הדין הפלילי – מה הוא אומר? כיצד ניתן להגדיל את הסיכוי להימנע מכתב אישום? האם כל חשוד מקבל מכתב שימוע

הסדר חוב

הקדמה הוכחת פירעון: "הנשק" של החייבים למי מתאים פתרון של הסדרי חוב? הסדרי חובות בחברות ותאגידים "האם יכולים לעשות לי תספורת?" קיבלתם הודעה על עיקול

השאירו פרטים ועו"ד יחזור אליכם בהקדם

Call Now Button

לשיחת ייעוץ ראשונית: