שפה
תפריט

תקיפת בן או בת הזוג

תקיפה של בן או בת הזוג עלולה להציב אתכם מול ענישה מחמירה ביותר, וזאת לאור ריבוי של מקרים אשר הסתיימו גם ברצח. כל המידע לגבי תקיפה והגדרות בחוק.

בשנה האחרונה לא ניתן להתעלם מהמספרים המחרידים אודות נשים כמו גם גברים אשר נרצחו על ידי בני הזוג.

על אף כי לרוב מדובר בתקיפה של גברים, גם נשים עלולות לתקוף באלימות מילולית או פיזית את בן הזוג, ובכך למצוא עצמן עומדות מול מערכות אכיפת החוק.

תקיפה של בן או בת זוג – עלולה להסתיים גם ברצח

למעשה, לאור העובדה כי אלימות בין בני זוג יכולה להסלים באופן מהיר ביותר עד לכדי רצח, נוקטת מערכת המשפט במדיניות ענישה מחמירה ביותר אשר כוללת בין היתר קנסות כבדים, עונש מאסר בפועל או על תנאי כמו גם צו הרחקה מבן או בת הזוג.

דניאל ינובסקי
עורך דין בארי מיסקביץ' ועורך דין שי טייב

כיצד מגדיר החוק תקיפה של בן או בת הזוג?

ע"פ עורכי דין פלילים אשר להם שנים של ניסיון בתחום הפלילי,  החוק במדינת ישראל מגדיר תקיפה כמצב בו אדם מפעיל כוח כנגד אדם אחר, בלי הסכמה. למעשה, מדובר בהפעלת כוח בכל הדרגות אשר מהווה פגיעה בפרט, ולכן גם דחיפה יכולה להיחשב כתקיפה.

יחד עם זאת, במידה והתרחשה תקיפה לכאורה כלפי בן משפחה, העברה של תקיפה תהפוך לתקיפה בנסיבות מחמירות, כאשר ע"פ החוק אין חובה להוכחה כי נגרם נזק, אלא כי התוקף עשה זאת מתוך כוונה לפגוע ולהזיק.

על כן, גורמי המשפט נוטים לפסוק לחומרה במקרים מהסוג הזה, לעיתים אף כפול ומכופל מהעונש הרגיל על תקיפה, והוא יכול לעמוד על בין 4-8 שנות מאסר בפועל.

אולם, חשוב לזכור כי בן/בת זוג חייבים להיות ידועים בציבור בכדי להגיש כתב אישום בגין נסיבות כאלו, אולם חשוב לזכור כי במידה והיה מדובר במעשה אשר התרחש באופן חד פעמי, התיק ייסגר.

רוצה לקבל ייעוץ משפטי? השאר פרטים עכשיו!

חובת דיווח של מוסדות רפואיים בגין תקיפה של בן או בת הזוג

חשוב לזכור כי ע"פ חוק מוסדות רפואיים אשר חוששים כי בוצעה תקיפה של רקע בן הזוג מחויבים להודיע לגורמי אכיפת החוק ובראשם משטרת ישראל על החשש הזה, כאשר ברוב הפעמים תתבצע בדיקה ראשונית.

לעיתים, כפי שמסבירים עורכי דין אשר פועלים בתחום ניתן להרשיע אדם רק על בסיס עדות אחת, גם אם לא מדובר בבן/בת הזוג אשר הותקפו.

לכן, בעת פנייתכם לקבלת טיפול רפואי באם אכן הותקפתם זכרו כי הצוותים הרפואיים מחויבים לדווח אודות המקרה, כאשר הצעד הראשוני של משטרת ישראל יהיה לעצור את התוקף לתקופה של 24 שעות לכל היותר ולאחר מכן יתבצע שימוע אל מול השופט אשר יחליט להורות על הארכת המעצר לצורכי חקירה או שחרור הביתה.

לעיתים, לצורך הגנה יבקשו השוטרים לגשת למקלט בעבור נשים מוכות או למקום מסתור אחר, וזאת בשל חשש מסכנה לבריאותכם. ברוב המקרים, נוטים בתי המשפט לפסוק לטובת המותקף ובכך למנוע את המגע בין בני הזוג, ע"י מתן צו הרחקה. אי מילוי של צו ההרחקה מהווה עבירה על החוק, כאשר גם בגין זה ניתן לקבל עונשים כבדים מאוד.

יחד עם זאת, במדינת ישראל אין חובה של אזיק אלקטרוני, ועל כן לצערנו אנו עדים לכך שהתקיפות מסלימות עד לכדי רצח לעיתים, או חבלה בנסיבות מחמירות אשר גורמת לנזק ממשי בעבור המותקף.

יתרה מכך, לא ניתן להתעלם גם מהאספקט הרגשי אשר גורם לתחושה של פחד, חרדה כמו גם שיבוש משמעותי באורח החיים, ועל כן ישנה חשיבות רבה בעת שהתקיפה התרחשה לפנות לטיפול רפואי מידי כמו גם לעדכן בדבר התקיף עורך דין אשר יכול לתת את ההגנה המשפטית הטובה ביותר.

חשיבות הפנייה לעורך דין אשר מתמחה בתחום

כאמור, עבירות תקיפה של בני זוג הן לצערנו תקיפות נפוצות אשר מתרחשות בכל יום בכל רחבי הארץ.

לאור המודעות הגדלה של הציבור להליכים המשפטיים הסבוכים כמו גם לעובדה כי רבים מהתוקפים אינם שומרים על מרחק, רבים חוששים מהגשת תלונה כנגד התוקף.

אולם, לאור מקרים טרגיים אשר התרחשו בעבר ניתן לומר כי אם אדם תקף באלימות, גם אם מדובר באלימות מילולית פעם אחת, המצב עשוי להסלים עד לכדי רצח.

על כן, התייעצות עם עורך דין מומחה לתחום תסייע לכם באופן ממשי להתנהל בצורה הטובה ביותר במסגרת של הליך פלילי אשר יתחיל בעת הגשת התלונה, כמו גם יגבש חומר ראיות אשר כולל תשאול של החברים ובני המשפחה, מעבר על התיק הרפואי ותיעוד הפגיעה כמו גם הגשת תביעה אל מול התוקף בהליך פלילי או הליך אזרחי.

לאור העובדה כי בתי המשפט רואים בחומרה את נושא התקיפה, ניתן לראות איך בשנים האחרונות תוקפים רבים נכנסו לשנים רבות לבתי הכלא כמו גם שילמו קנסות ופיצויים לקורבנות.

לכן, קשר השתיקה בנושא הזה חייב להישבר והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא ע"י פנייה לעורך דין אשר ייתן את התמיכה המשפטית.

בנוסף לכך, במידה והותקפתם ע"י בן/בת הזוג חשוב לזכור כי כיום ניתן לקבל טיפול פסיכולוגי ורגשי מלא מעט ארגונים כמו גם מוסדות אשר מאפשרים לקבל טיפול ובכך להשיב את שגרת החיים לכפי שהייתה, בייחוד באם מדובר בנשים מוכות אשר להן ילדים.

כיום ישנם מקלטים רבים אשר מתנהלים בדיסקרטיות מוחלטת ומאפשרים לקבל הגנה פיזית מפני התוקף, באם הוא אכן מסתובב חופשי.

מדובר בפלטפורמה משמעותית ביותר בעבור נשים אשר כך יכולות לקבל הגנה במשך 24 שעות מפני התוקף שלהן, כמו גם לנהל את ההליך המשפטי ממקום אובייקטיבי, נוח ונעים אשר מכיל סיוע של גורמים מקצועיים אשר בקיאים בתחום. 

עורך דין שי טייב
עורך דין בארי מיסקביץ'
רוצה לקבל ייעוץ משפטי? השאר פרטים עכשיו!
עורך דין בארי מיסקביץ' ועורך דין שי טייב
לקבלת ייעוץ מעורך דין
עשוי לעניין אותך
עדות כבושה

בכל הליך משפטי חשוב מאוד לשים את כל האמת על השולחן, על מנת שיהיה ניתן לקבל את התמונה המלאה וכך להגיע אל חקר האמת. ישנם

הסדר מותנה

אזרחים רבים במדינת ישראל אשר מואשמים בפלילים מופתעים לדעת כי הם קיבלו זימון להתייצב בחקירה להסדר מותנה דרך יחידת התביעות של משטרת ישראל. מרבית האנשים

אודות

עו"ד שי טייב עו"ד דניאל ינובסקי עו"ד מיכל רום מנהלת משרד ורוניקה עורך דין שי טייב החל את דרכו המקצועית בלימודי משפט במסלול האקדמי במכללה

עורך דין סחיטה באיומים

מתוך אינספור עבירות שאדם עלול לבצע, אין ספק שעבירה של סחיטה באיומים הינה עבירה חמורה יחסית. כיוון שהמקרים הללו חוזרים ונשנים במדינת ישראל, זה טבעי

איומים מכל הסוגים

אם יש משהו שכולנו עדים לו בשנים האחרונות במדינת ישראל, זו האלימות ההולכת ומתחזקת. יותר ויותר מקרים של אלימות חוזרים ונשנים אצלנו בארץ, בין אם

חוק איסור לשון הרע

בעידן שבו תרבות השיימינג ברשתות החברתיות צוברת תאוצה, רבים אינם מודעים לעבודה כי הם יכולים לתבוע בגין לשון הרע אשר הופנה כלפיהם. כיצד מגישים ומהו

שימוש בטלפון בזמן רכיבה על קורקינט

בסיבוב קצר ברחובות תל אביב תוכלו לראות נהגי קורקינטים רבים שמשתמשים בטלפון בזמן הנהיגה, הנהגים הללו מעמידים את עצמם בסכנה משמעותית, שכן כל פקח או

עורך דין תעבורה

לרוב כאשר אנחנו חושבים על עורך דין תעבורה אנחנו חושבים עליו רק במקרים של עבירות תנועה עם מכונית או אופנוע, אולם בשנים האחרונות ועם עליית

מחיקת רישום פלילי

א' מתל אביב התראיין לעבודה חדשה ומכובדת בחברת אבטחה ידועה. הוא צלח את שלב המיונים הראשון בתהליך ונקבע לו מועד לראיון אישי שאליו התבקש להביא

שינוי עילת סגירת תיק

הילה היא סטודנטית וחיילת משוחררת, שהואשמה בעבירה של גניבה ממעביד עת רשמה שעות עבודה שבהן לא עבדה.. כעת בהליך הפלילי-משפטי שהילה מצויה בו, עבירה זו

תקיפה גורמת חבלה

תקיפה גורמת חבלה: ע' שימש לתקופה קצרה כמנכ"ל בחברה מוכרת במשק. אחת מעובדות החברה זומנה לשיחת הבהרה במשרדו של ע' ונערכה לשיחה כשהיא מצוידת במכשיר

זיוף תעודת זהות

עם התקדמות הטכנולוגיה ישנן לא מעט בעיות שרשויות האכיפה בעולם כולו ובמדינת ישראל נאלצות להתמודד מולן. אחת מהסיבות השכיחות ביותר זה זיוף תעודת זהות, דבר

השאירו פרטים ועו"ד יחזור אליכם בהקדם

Call Now Button

לשיחת ייעוץ ראשונית: