שפה
תפריט

איך יודעים שמצוטטים לטלפון

אחד מנושאי השיחה העיקריים כיום כמעט בכל מקום זוהי רמת הביטחון והפרטיות האישית שנמצאת בצומת דרכים. לא פעם אנו מגלים כי כמעט כל מילה שאנו אומרים נשמעת על ידי מישהו שמיד דואג לספק לנו את מבוקשנו, דבר שמעמיד את רמת הביטחון והפרטיות בסימן שאלה גדול בדיוק כמו איומים בטלפון. אחד מהנושאים העיקריים שאנו עוסקים בהם ביחד עם הלקוחות שלנו זה איך יודעים שמצוטטים לטלפון האישי של כל לקוח? ומה ניתן לעשות על מנת לשפר את רמת הביטחון האישי. לא פעם לקוחות רבים פונים אלינו בחשש שמא מאזינים להם לטלפון האישי, כל זאת על מנת להשיג מידע רגיש שאינו היה יכול להיות מושג אילולא בדרך הזאת.

חשוב להבהיר כי האזנת סתר היא עבירה על החוק, וכמו כל עבירה על החוק ישנו עונש אשר יכול להיות מיושם על כל מי שעובר את העבירה. לכן חשוב מאוד לשים לב לנושא הזה, ואפילו במקרה של חשש קטן לפנות אל עורך דין פלילי על מנת שיוכל לייצג אתכם בצורה נאמנה. אתם אלה שמחליטים כיצד יראה העתיד שלכם, והמחשבה שמא מישהו מאזין לכם למכשיר הסלולארי יכולה להיות מטרידה מאוד. לכן באמצעות הניסיון שלנו בתחום, נוכל לעזור לכם כך שתוכלו להיות בראש שקט ולדעת כי לא מאזינים לשיחות הפרטיות שלכם.

איך יודעים שמצוטטים לטלפון

מה החוק אומר על האזנות סתר?

חוק האזנת סתר חוקק בשנת 1979 עקב כמות גדולה של האזנות סתר לשיחות, דבר שהפך להיות באותם השנים מכת מדינה לכל דבר ועניין. ראשית נסביר מהי ההגדרה של שיחה על פי החוק, כאשר שיחה מוגדרת כדיבור או בהעברת מכתב באצעות הטלפון, הטלפון הנייד, הפקס, האימייל או כל אמצעי תקשורת אחר הקיים בעולמנו נכון להיום.

החוק קובע כי כל אדם אשר מאזין או קורא שיחה בניגוד לידיעת האנשים שאליהם השיחה מיועדת, מבצע האזנת סתר ועל כך הוא יכול לעמוד לדין על פי החוק. החוק מאוד ספציפי ולכן קשה מאוד לעבור אותו או שלא להבין בדיוק אל מי הוא פונה.

כמובן שעל מנת להוכיח מצב של האזנת סתר חשוב מאוד לפנות אל עורך דין פלילי אשר מכיר את הנושא על בוריו. האזנת סתר יכולה לפגוע בצורה משמעותית מאוד באדם מסוים, ולכן חשוב מאוד לעצור את התופעה בהקדם האפשרי. רק איש מקצוע אשר מבין בצורה מדויקת את הגדרת החוק על האזנת סתר ידע להסביר כיצד ניתן לטפל בתופעה ולמגר אותו מן השורש. כי בסופו של יום אין תחושה יותר מתסכלת מאשר להבין כי הפרטיות שלכם נמצאת בסימן שאלה גדול, וכל שיחה שאתם מבצעים מהטלפון האישי שלכם עוברת דרך אנשים אחרים שאינם אמורים לשמוע אותה.

מהו העונש על האזנת סתר לשיחה?

החוק עושה הפרדה בין אדם אשר מאזין בסתר לשיחה ובין אדם אשר משתמש בתוכן של השיחה על מנת להשיג טובה אישית. ראשית נסביר מהו עונשו של אדם אשר מאזין האזנת סתר לשיחה ללא ידיעתם של הצדדים המעורבים בשיחה, כאשר החוק קובע כי העונש המקסימאלי על מקרה כזה יכול להגיע לעד 5 שנות מאסר בפועל.

גם אדם אשר משתמש בשיחה שהושגה על ידי האזנת סתר יכול להיות חשוף לעונש של 5 שנות מאסר בפועל. אך ישנם מקרים שבהם בית המשפט עלול להחמיר את העונש אם אותו אדם גם האזין לשיחה וגם השתמש בה על מנת לשרת את מניעיו האישיים. לכן חשוב מאוד לשים לב לנושא הזה על מנת שלא תהיו חשופים לסיטואציות לא נעימות.

בית המשפט גם נותן דגש על הדרך שבה אותו מאזין הצליח להאזין לשיחה, כאשר על התקנת מכשיר המיועד להאזנת סתר יכול בית המשפט לפסוק עונש של 5 שנות מאסר. זוהי הסיבה שאסור להקל ראש בנושא של האזנות סתר, ולהבין כי רק באמצעות עורך דין פלילי מיומן תוכלו להוציא את הצדק אל האור. עורך דין מיומן ידע לתת תשובה לשאלה איך יודעים שמצוטטים לטלפון? וכמובן גם פתרונות כיצד לפעול על מנת שתוכלו להחזיר את הביטחון האישי שלכם, ואת ההנאה שלכם משיחות טלפון שבהם תוכלו לדון כמעט על כל נושא.

מה לעשות במקרה של אישום בהאזנת סתר?

במקרה שבו אתם מואשמים בעבירה של האזנת סתר, חשוב מאוד להצטייד בשירותיו של עורך דין פלילי על מנת שייצג אתכם בצורה נאמנה ויעזור לכם לקבל את מבוקשכם. עורך דין פלילי מיומן ידע כיצד צריך להתנהל בחקירה פלילית הקשורה לנושא של האזנות סתר, וכמובן יכוון אתכם מה כדאי להגיד על מנת שתוכלו לשפר את מצבכם. חשוב להבהיר כי חלק גדול מהמקרים של אישומים בהאזנות סתר יהיו מבוססים רק בעת מתן עדויות והוכחות חותכות לנושא.

לכן כל הוכחה נגדית או עדות אשר תעמיד את עמדת התביעה בצורה קצת פחות טובה יכולה לסייע מאוד. זוהי הסיבה שכמעט כל אדם אשר מואשם בנושא של האזנות סתר פונה לעורך דין פלילי עם מוניטין ורזומה עשיר. כמו שכבר ציינו העונשים על האזנות סתר יכולים להיות משמעותיים מאוד, ולכן אסור לכם לקחת סיכונים כאשר זה מגיע לעתיד שלכם. אף אחד לא רוצה לבלות שנים רבות מאחורי סורג ובריח רק בגלל האזנת סתר או התלוצצות שיצאה מכלל שליטה.

פנייה על אורך דין פלילי צריכה להתבצע כבר מהרגע הראשון, כך תוכלו לדעת שאתם נמצאים בידיים הטובות ביותר לכל אורכו של ההליך. ברוב המקרים הנאשמים בנושא של האזנות סתר הם אנשים נורמטיביים אשר לא יודעים כיצד עליהם להתנהל במהלך דיון בבית המשפט. לכן חשוב מאוד שיעמוד לצדכם איש מקצוע אשר מכיר את התחום ויסביר לכם בדיוק אילו נקודות חשובות ליישום ואילו נקודות פחות חשובות ליישום. כך תוכלו להרגיש ביטחון מלא, דבר שיבוא לידיי ביטוי גם בדרך ההתנהלות שלכם במשפט עצמו.

האם מותר להקליט שיחה בהסכמת אחד מהצדדים?

עוד נושא שחשוב מאוד לתת עליו את הדעת זה הקלטת שיחה בהסכמתו של אחד מהצדדים המעורבים בשיחה. במחשבה ראשונה נדמה כי מדובר בצעד טריוויאלי אשר לא נוגד את החוק, הרי לכל אחד יש במכשיר הטלפון הנייד תוכנה שמקליטה שיחות על מנת שיהיה ניתן להשתמש בשיחה בעתיד. אך גם במקרה הזה מדובר בעבירה שיכולה להסתיים במאסר בפועל.

ברוב המקרים כאשר משתמשים בתוכנות האזנה הנמצאות בטלפון הנייד, ההקלטה מיועדת לשימוש עצמי ולא לשימוש שעלול להסב נזק לצד השני המעורב בשיחה. אך אם יקרה מצב שבו האדם שהקליט את השיחה ישתמש בה על מנת לפגוע או להסב נזק לצד השני, הדבר עלול להסתיים בסופו של יום בהכרעת בית המשפט. החוק על האזנות סתר קובע בצורה ברורה כי גם מקרה מהסוג הזה הינו הקלטת סתר, ואסור לאף אדם להשתמש בשיחה פרטית עם אדם אחר על מנת להסב לו כל סוג של נזק. גם אם אותו אדם סבור כי יש לו סיבה מספיק טובה על מנת לעשות את הצעד הזה.

לכן בין אם אתם מואשמים בהאזנת סתר כלפי שיחה אחרת, או שמא אתם רוצים להאשים אדם שביצע לכם האזנת סתר – כל מה שאתם צריכים זה עורך דין פלילי שילווה אתכם לאורך התהליך. מדובר ברוב המקרים בתהליך ארוך אשר דורש הוכחות רבות ולא מעט תמרונים אשר יכולים להיות מעייפים במיוחד. בעזרתו של עורך דין פלילי תוכלו להמשיך בשגרת יומכם, והעורך דין יהיה זה שאחראי לקדם ולנהל את כל המהלכים הקשורים לבית המשפט. אתם צריכים לדעת שעומד מאחוריכם איש מקצוע מנוסה אשר מכיר את התחום בצורה טובה, וידע בדיוק כיצד לסייע לכם בכדי שתוכלו להוציא את הצדק לאור.

עורך דין בארי מיסקביץ' ועורך דין שי טייב
לקבלת ייעוץ מעורך דין
עשוי לעניין אותך
איך יודעים שמצוטטים לטלפון

אחד מנושאי השיחה העיקריים כיום כמעט בכל מקום זוהי רמת הביטחון והפרטיות האישית שנמצאת בצומת דרכים. לא פעם אנו מגלים כי כמעט כל מילה שאנו

קטינים במשפט הפלילי

חוק העונשים במדינת ישראל קובע כי קטינים במשפט הפלילי אשר מלאו להםו 12 שנים לא יכולו לשאת באחריות פלילית. זאת אומרת שכל ילד מתחת לגיל

אלימות בתוך המשפחה

הקדמה העונש על אלימות בתוך המשפחה​ המעצר המשטרתי והוכחת החפות עבירת אלימות שאיננה פיזית הוטל עליכם צו הגנה או שאתם צפויים למאסר? יש מה לעשות

האם יש כזה דבר אלימות ללא הרשעה?

אלימות, למרות שכולנו היינו רוצים שלא תהיה קיימת בחברה שבה אנו חיים, היא חלק מחיינו. לכן עולה השאלה מה עושים במצבים כאלה והאם יש לנו

סעיף 60א

הקדמה סעיף 60א לחוק סדר הדין הפלילי – מה הוא אומר? כיצד ניתן להגדיל את הסיכוי להימנע מכתב אישום? האם כל חשוד מקבל מכתב שימוע

פסקי דין סחר בסמים

בעולם כולו וגם בישראל חלה עלייה מאסיבית בכמות האנשים המשתמשים בסמים קלים או קשים, בעקבות כך נושא הסמים בישראל הינו מוסדר בחוק. החוק שכולל בתוכו

הסדר חוב

הקדמה הוכחת פירעון: "הנשק" של החייבים למי מתאים פתרון של הסדרי חוב? הסדרי חובות בחברות ותאגידים "האם יכולים לעשות לי תספורת?" קיבלתם הודעה על עיקול

השאירו פרטים ועו"ד יחזור אליכם בהקדם

Call Now Button

לשיחת ייעוץ ראשונית: