תפריט

איומים בטלפון

איומים טלפוניים מהווים כיום מטרד לא קטן בעבור רבבות ישראלים, כאשר רבים אינם יודעים כי ניתן להגיש תביעה כנגד המאיים. כיצד התהליך מתבצע? להלן הפרטים.

איומים טלפונים – כיצד נתמודד?

איומים טלפונים מהווים את אחת הבעיות המטרידות ביותר במאה הנוכחית, וזאת לאור העובדה כי איומים אשר מושמעים כנגד אנשים עלולים לגרום לחרדות, עוגמת נפש כמו גם לחץ רב אשר משפיע על מגוון רחב של תחומים. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי איומים טלפונים בלא מעט מקרים יכולים להוות גם עברה פלילית, ועל כן חשוב לדעת כי במידה ואתם מאיומים באמצעות הטלפון תוכלו להתייעץ עם עורך דין פלילי אשר יעניק לכם את מלוא המידע בגין היתכנות הגשת תביעה כנגד הגורם אשר מאיים עליכם בטלפון.

כיצד נדע האם ניתן להגיש תביעה בגין איומים טלפונים?

כאמור, התמודדות עם איומים טלפונים היא התמודדות לא פשוטה אשר עלולה להציב את המאוים מול סיטואציה שאיננה מוכרת לו, וכתוצאה מכך לגרום להפחתה משמעותית באיכות חייו כמו גם ביכולת שלו להתנהל באופן תקין.

לאור העובדה כי מדינת ישראל הפכה למדינה אלימה מאוד בשנים האחרונות, ניתן לראות זינוק בתלונות למשטרה לגבי איומים בטלפון.

אם בעבר התרגלנו לכך שתלונות מסוג אלו לא התקבלו לרוב לאור חוסר אשמה, כיום ניתן לראות כי גורמי אכיפת החוק ובהם גם משטרת ישראל עושים ככל שביכולתם למגר את התופעה ולמנוע מאנשים לאיים על אנשים אחרים באמצעות הטלפון. בנוסף, מדובר בעבירה אשר חוצה את הרף הפלילי, ועל כך נציין כעת.

דניאל ינובסקי
עורך דין בארי מיסקביץ' ועורך דין שי טייב

כיצד החוק מתייחס לעברה של איום בטלפון?

למעשה, במדינת ישראל קיים חוק עונשין (סעיף 192) אשר קובע כי "המאיים על אדם בכל דרך שהיא, בפגיעה בגופו, בחירותו, בשמו הטוב או בפרנסתו שלו או של אדם אחר, במטרה להפחיד, להזיק או להקניט– דינו מאסר של שלוש שנים".

למעשה, מדובר בהגדרה כוללנית למדי אשר מאפשרת לתבוע גם במקרים של איומים בטלפונים, גם אם לא נגרם נזק ממשי לאדם, אלא רק נאמרו איומים. חשוב לזכור כי בית המשפט כמו גם השופטים במדינת ישראל נוטים להבחין בין איומי סרק לבין איומים ממשים, כאשר בלא מעט מהפעמים בית המשפט ייאלץ לדחות את התביעה בשל אי יכולת להוכיח כי אכן נעשה כאן איום מכוון ע"י אדם סביר.

מדובר בנקודה אשר יש להתעכב עליה, וזאת לאור העובדה כי בית המשפט בודק כיצד היה פועל אדם סביר, וכיצד מגיב אדם סביר אחר למשמע איומים אשר מושמעים נגדו. ככל שנוכל להוכיח בבית המשפט כי מדובר בפגיעה בביטחונו של האדם כמו גם במטרה להפחיד, לפגוע או לשסות, בית המשפט ייראה זאת בחומרה רבה ויפסוק לטובתכם.

על כן, המרכיב המשמעותי ביותר אשר יכול לקבוע האם תצליחו להוכיח בפני בית המשפט כי האיומים הטלפונים אשר הושמעו נגדכם מהווים עבירה פלילית היא באמצעות התקשרות עם עורך דין פלילי אשר לו ניסיון בתחום ויכול להוכיח באמצעות מגוון רחב של ראיות כי אכן הושמעו איומים ממשים אשר מהווים סכנה.

רוצה לקבל ייעוץ משפטי? השאר פרטים עכשיו!

כיצד נוכיח איומים בטלפון?

על מנת להוכיח כי האיומים בטלפון הם אכן איומים אשר נועדו לפגוע, הדבר החשוב והמשמעותי ביותר הוא לאסוף את כל הראיות אשר יבססו את הטענה הזו.

הראיות הללו כוללות תכתובות באמצעות אסמסים, מיילים כמו גם הקלטות של השיחות. בעידן הנוכחי קל מאוד להקליט שיחות, וזאת לאור אין ספור אפליקציות אשר ניתנות בחינם ומאפשרות להקליט איומים אשר מושמעים בטלפון, בדרך קלה ופשוטה.

על כן, חשוב מאוד במידה ואתם מאוימים בטלפון לתעד את כל מהלך השיחות, כמו גם אסמסים וחומרים נוספים אשר יכולים להיות מוגשים לבית המשפט, במסגרת הליך של תביעה. 

בנוסף, חשוב לציין כי במידה ואתם חשים מאוימים זכותכם להגיש תביעה למשטרה אשר היא הגורם המוסמך בכדי להעניק לכם הגנה, אשר יכולה לכלול בחלק מהמקרים החלפה של מספר הטלפון, קבלת צו הרחקה וצעדים נוספים.

בנוסף, חשוב מאוד להגיש את התלונה בהקדם האפשרי בכדי שתוכלו להתחיל בתהליך של הפסקת האיומים, וזאת על מנת שתוכלו לתת לעצמכם את ההגנה הטובה ביותר, גם בעת הליך משפטי אשר עתיד להתרחש בהמשך בבתי המשפט במסגרת של תביעה אזרחית או הליך פלילי באם אכן הוכח כי מדובר באיומים ממשים אשר נועדו לפגוע.

עורך דין שי טייב
עורך דין בארי מיסקביץ'

קבלת ייעוץ משפטי מקצועי ממומחה בתחום

כאמור, איומים אשר מושמעים בטלפון יכולים להוות מטרד לא קטן בעבור האזרח הפשוט, כאשר בלא מעט מקרים ניתן לראות כי האיומים אשר הושמעו גרמו לשיבוש משמעותי באיכות החיים, פגיעה בשם הטוב ובפרנסה כמו גם תחושה של לחץ וחרדה.

על כן, הדרך הטובה ביותר בה תוכלו לסיים את האיומים היא באמצעות הגשת תביעה במשטרה כמו גם קבלת ליווי וייעוץ מקצועי מעורך דין אשר מתמחה בתחום ויכול לספק לכם את ההגנה המשפטית הטובה ביותר.

הגנה אשר מבוססת על איסוף ראיות, קבלת חוות דעת מומחים כמו גם התמודדות אל מול גורמי אכיפת החוק, כל זאת בכדי שתוכלו להפסיק את מסכת האיומים ולקבל בעבורם פיצויים.

למעשה, אנו עדים לכך שבשנים האחרונות חלה החמרה משמעותית במדיניות הענישה של בתי המשפט אשר רוצים להרתיע את הציבור מביצוע מעשים נפשעים מסוג זה, כמו גם לאור העובדה כי ישנם מקרים רבים האיומים מומשו לכדי אלימות ממשית, ולעיתים אף רצח.

על כן, אם אתם כעת מאיומים בטלפון וחוששים ממצבכם חשוב מאוד לפנות בהקדם לעורך דין אשר יכול לספק לכם הגנה משפטית כמו גם פנייה למשטרה וגורמי אכיפת החוק, כך שתוכלו לחזור לחייכם בשלווה.

רוצה לקבל ייעוץ משפטי? השאר פרטים עכשיו!
עורך דין בארי מיסקביץ' ועורך דין שי טייב
לקבלת ייעוץ מעורך דין
עשוי לעניין אותך
עורך דין עבירות אלימות

כל אחד מאיתנו עלול למצוא את עצמו באינספור מקרים שבהם הוא יזדקק לשירותיו של עורך דין פלילי, כי למרות שאנחנו חיים בצורה נורמטיבית ורגילה, אין

שחרור בערבות

הקדמה מה זה שחרור בערבות? אילו סוגים של שחרור בערבות קיימים? באילו נסיבות יכול להשתחרר נאשם בערבות? כיצד נקבע גובה הערבות הנדרשת לתשלום? צור קשר

כתב אישום תכנון ובניה

רבים מאיתנו קונים דירות וחולמים להרחיב אותן. אנחנו רוצים שהדירה תכלול גם מרפסת, חלון גדול, גינה או שפשוט יש לנו על יד הבית שטח נפלא

נהיגה תחת השפעת אלכוהול

הקדמה אישום פלילי חמור וענישה כבדה על תהליך הבדיקה וחוסר הכדאיות לסרב לה מהי הכמות המותרת? זומנתם למשפט בגין נהיגה בשכרות? כך עורכי הדין מיסקביץ'&טייב

איך יודעים שמצוטטים לטלפון

אחד מנושאי השיחה העיקריים כיום כמעט בכל מקום זוהי רמת הביטחון והפרטיות האישית שנמצאת בצומת דרכים. לא פעם אנו מגלים כי כמעט כל מילה שאנו

בעילה אסורה בהסכמה

ספר החוקים מכיל בתוכו מגוון רחב של חוקים אשר קשורים ליחסי מין בין אדם בגיר ובין גבר או אישה קטינים. ברוב המקרים עבירות מין חמורות

הסדר חוב

הקדמה הוכחת פירעון: "הנשק" של החייבים למי מתאים פתרון של הסדרי חוב? הסדרי חובות בחברות ותאגידים "האם יכולים לעשות לי תספורת?" קיבלתם הודעה על עיקול

השאירו פרטים ועו"ד יחזור אליכם בהקדם

Call Now Button

לשיחת ייעוץ ראשונית: